Najlepšie finančné akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby

Tretia časť

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby vrátane pôžičiek, sporenia, poistenia, platobných služieb a správy peňazí pre jednotlivcov a firmy. Akcie finančného sektora zahŕňajú širokú škálu spoločností pôsobiacich v oblasti retailového a komerčného bankovníctva, účtovníctva, poisťovníctva, správy aktív, kreditných kariet a sprostredkovania. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Wells Fargo Co. (WFC:NYSE), Goldman Sachs Group Inc. (GS:NYSE) a Morgan Stanley (MS:NYSE).

päťročný graf Financial Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Finančné akcie reprezentované v Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), podali dobrý výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos -4,6%, ale v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,6% boli výrazne nízko. Údaje sú za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie finančné akcie s najvyššou dynamikou.

Finančné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf PayPal, zdroj: GOOGLE

PayPal Holdings Inc.(PYPL:NASDAQ) : PayPal Holdings je poskytovateľ digitálnych a mobilných platieb poskytujúcich služby zákazníkom a obchodníkom. Spoločnosť poskytuje online platobné riešenia zákazníkom z celého sveta.

päťročný graf MSCI, zdroj: GOOGLE

MSCI Inc. (MSCI:NYSE) : MSCI je finančná spoločnosť, ktorá ponúka služby zákazníkom vrátane správcov aktív, bánk a správcov majetku, ktoré im pomáhajú prijímať kľúčové finančné rozhodnutia vrátane obchodovania s cennými papiermi a správy ich portfólií. Spoločnosť MSCI publikuje dlhý zoznam významných indexov, ktoré sledujú širokú škálu cenných papierov. Spoločnosť v polovici decembra oznámila, že vymazáva množstvo čínskych cenných papierov zo svojich indexov globálneho trhu. Na čínske cenné papiere, ktoré sa majú vymazať, sa odkazovalo v americkom výkonnom predpise 13959 z 12. novembra 2020. Tento pokyn podpísaný americkým prezidentom Donaldom Trumpom zakazuje Američanom investovať do určitých čínskych spoločností, o ktorých americké ministerstvo obrany tvrdí, že sú dodávateľmi alebo nejakým spôsobom podporujú čínske vojenské, spravodajské a bezpečnostné služby.

päťročný graf Virtu Financial, zdroj: GOOGLE

Virtu Financial Inc. (VIRT:NASDAQ) : Virtu Financial je spoločnosť poskytujúca finančné služby, ktorá slúži ako tvorca trhu. Poskytuje likviditu, exekučné služby a dáta, analytiku a ďalšie služby. 6. novembra spoločnosť Virtu vykázala čistý príjem vo výške 199,7 miliónov pri raste tržieb o 71,6% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Išlo o významné zlepšenie oproti čistej strate vo výške 5,2 miliónov dolárov zaznamenanej v predošlom štvrťroku. Spoločnosť uviedla, že zvýšená úroveň volatility, spready bid-ask a objemy obchodov v dôsledku pandémie COVID-19 pomohli zvýšiť príjmy.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár