Najlepšie finančné akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby

Prvá časť 

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby vrátane pôžičiek, sporenia, poistenia, platobných služieb a správy peňazí pre jednotlivcov a firmy. Akcie finančného sektora zahŕňajú širokú škálu spoločností pôsobiacich v oblasti retailového a komerčného bankovníctva, účtovníctva, poisťovníctva, správy aktív, kreditných kariet a sprostredkovania. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Wells Fargo Co. (WFC:NYSE), Goldman Sachs Group Inc. (GS:NYSE) a Morgan Stanley (MS:NYSE).

päťročný graf Financial Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Finančné akcie reprezentované v Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), podali dobrý výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos -4,6%, ale v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,6% boli výrazne nízko. Údaje sú za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie finančné akcie s najlepšou hodnotou.

Finančné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Unum Group, zdroj: GOOGLE

Unum Group (UNM:NYSE) : Spoločnosť Unum poskytuje poistenie pre prípad invalidity, skupinové životné poistenie a dobrovoľné dávky odpočítané zo mzdy pre zamestnancov predovšetkým v amerických korporáciách.

päťročný graf Virtu Financial, zdroj: GOOGLE

Virtu Financial Inc. (VIRT:NASDAQ) : Virtu Financial je spoločnosť poskytujúca finančné služby, ktorá slúži ako tvorca trhu. Poskytuje likviditu, exekučné služby a dáta, analytiku a ďalšie služby. 6. novembra spoločnosť Virtu vykázala čistý príjem vo výške 199,7 miliónov pri raste tržieb o 71,6% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Išlo o významné zlepšenie oproti čistej strate vo výške 5,2 miliónov dolárov zaznamenanej v predošlom štvrťroku. Spoločnosť uviedla, že zvýšená úroveň volatility, spready bid-ask a objemy obchodov v dôsledku pandémie COVID-19 pomohli zvýšiť príjmy.

päťročný graf Aflac, zdroj: GOOGLE

Aflac Inc. (AFL:NYSE) : Aflac je holdingová spoločnosť, ktorej dcérske spoločnosti poskytujú doplnkové poistenie pre jednotlivcov v USA a Japonsku. Medzi jej produkty patrí poistenie rizík ako sú úrazy a zdravotné postihnutie, náklady na rakovinu, krátkodobé zdravotné postihnutie, nemocničná intenzívna starostlivosť a ďalšie. Spoločnosť Aflac začiatkom novembra oznámila, že dve z jej dcérskych poisťovacích spoločností – Aflac z Columbusu a Aflac z New Yorku – dokončili akvizíciu podniku Zurich North America’s U.S. Corporate Life and Pensions. Hodnota transakcie je menej ako 200 miliónov dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár