Najlepšie finančné akcie na jún 2020

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Financie

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby zamerané na poskytovanie úverov, poisťovníctva a služieb v oblasti správy peňazí jednotlivcom a firmám. Zoznam spoločností poskytujúcich služby vo finančnom sektore zahŕňa retailové a komerčné bankovníctvo, účtovníctvo, poisťovníctvo, správu aktív, kreditné karty a sprostredkovanie. Medzi známe spoločnosti v tomto odvetví patria JPMorgan Chase & Co. (JPM), BlackRock Inc. (BLK) a Wells Fargo & Co. (WFC).

Finančné akcie reprezentované Financial Select Sector SPDR ETF (XLF) dosiahli slabší výkon na širšom trhu s celkovým výnosom -15,7% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 vo výške 5,9% za posledných 12 mesiacov. Akcie bánk utrpeli v roku 2020 mimoriadne prudký pokles v dôsledku hospodárskej krízy vyvolanej koronavírusom a do značnej miery unikli jarnému rally akciového trhu. Čísla výkonnosti trhu v tomto článku a štatistické údaje v tabuľkách nižšie sú k 20. máju.

Tu sú tri najlepšie finančné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Finančné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o finančné akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Unum Group (UNM:NYSE): Unum poskytuje poistenie pre prípad invalidity, skupinové životné poistenie a dobrovoľné dávky odpočítané z miezd pre zamestnancov predovšetkým v amerických korporáciách. Spoločnosť koncom januára oznámila vymenovanie Christophera Pyneho do funkcie výkonného viceprezidenta Group Benefity.

MetLife Inc. (MET:NYSE): MetLife ponúka životné poistenie, poistenie automobilov a majiteľov domov, zamestnanecké výhody, retailové bankovníctvo a ďalšie finančné služby. Spoločnosť oznámila v apríli niekoľko nových pracovných miest, aby sa pripojila k svojej vedúcej skupine v USA, na Strednom východe a v Afrike (EMEA).

Synchrony Financial (SYF:NYSE): Synchrony Financial je spoločnosť poskytujúca spotrebiteľské finančné služby, ktorá ponúka celý rad úverových služieb, vrátane kreditných kariet so súkromnou značkou, malých a stredných podnikových úverových produktov a splátok. Spoločnosť tiež ponúka rôzne depozitné produkty poistené spoločnosťou Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC). Spoločnosť Synchrony vzala na vedomie zistenie z časov Great Depression, keď 21. apríla (prvý kvartál fiškálneho roka 2020) vykázala hospodárske výsledky z časov pandémie koronavirusu (COVID-19)“. Spoločnosť zaznamenala pokles rozpusteného zisku na akciu o 71,2%, ktorý zahŕňal hlavnú rezervu na úverové straty.

Najrýchlejšie rastúce finančné akcie

Ide o finančné akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Ameriprise Financial Inc. (AMP:NYSE): Ameriprise Financial je spoločnosť zaoberajúca sa finančným plánovaním a službami. Spoločnosť ponúka klientom produkty a služby vrátane hotovosti a likvidity, akumulácie aktív, príjmu, ochrany a prevodu majetku.

American International Group Inc. (AIG:NYSE) : American International je globálna poisťovacia spoločnosť, ktorá poskytuje poistenie v prípade majetkových nehôd, životné poistenie a dôchodkové služby komerčným, inštitucionálnym a individuálnym zákazníkom. Generálny riaditeľ Brian Duperreault uviedol, že COVID-19 „bude najväčšou stratou [katastrofou], akú priemysel v tejto oblasti kedy zažil.“ Spoločnosť AIG v marci vykonala čiastočné čerpanie z revolvingovej úverovej facility vo výške 1,3 miliardy dolárov.

Finančné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú finančné akcie, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

MarketAxess Holdings Inc.(MKTX:NASDAQ) : MarketAxess prevádzkuje platformu pre obchodovanie s dlhopismi podnikových a rozvíjajúcich sa trhov. Spoločnosť, ktorá slúži klientom sprostredkovateľa a obchodníka, ponúka zisťovanie cien, vykonávanie obchodu a súvisiace služby.

MSCI Inc. (MSCI:NYSE) : MSCI je finančná spoločnosť, ktorá ponúka služby zákazníkom vrátane správcov aktív, bánk a správcov majetku, aby im pomohla robiť kľúčové finančné rozhodnutia vrátane obchodovania s cennými papiermi a správy ich portfólií. MSCI zverejňuje dlhý zoznam významných indexov, ktoré sledujú širokú škálu cenných papierov.

S&P Global Inc. (SPGI:NYSE) : S&P Global poskytuje finančné informačné služby. Spoločnosť ponúka ratingy, referenčné hodnoty, analýzy a údaje na svetových kapitálových a komoditných trhoch. Spoločnosť S&P Global oznámila v apríli vymenovanie Dan Drapera do funkcie generálneho riaditeľa indexov S&P Dow Jones s účinnosťou od 15. júna 2020.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár