Najlepšie finančné akcie na máj 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Financie

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby zamerané na poskytovanie úverov, poisťovníctva a služieb v oblasti správy peňazí jednotlivcom a firmám. Zoznam spoločností poskytujúcich služby vo finančnom sektore zahŕňa retailové a komerčné bankovníctvo, účtovníctvo, poisťovníctvo, správu aktív, kreditné karty a sprostredkovanie. Medzi známe spoločnosti v tomto odvetví patria JPMorgan Chase & Co. (JPM), Goldman Sachs Group Inc. (GS) a Citigroup Inc. (C). Finančné akcie, merateľné Financial Select Sector SPDR Fund (XLF), výrazne podcenili trh. XLF poskytla investorom celkový výnos -18,8% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 -1,1% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najlepšie finančné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Finančné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o finančné akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Unum Group(UNM:NYSE): Unum poskytuje rôzne výhody finančnej ochrany vrátane poistenia pre prípad invalidity, skupinového životného poistenia a dobrovoľných dávok odpočítaných zo mzdy. Spoločnosť ponúka svoje výrobky predovšetkým zamestnávateľom v prospech zamestnancov. Unum v januári oznámila, že s účinnosťou od 1. februára 2020 Michael Q. Simonds bude novým prevádzkovým riaditeľom (COO).

Synchrony Financial (SYF:NYSE): Synchrony Financial je spoločnosť poskytujúca finančné služby spotrebiteľom, ktorá ponúka celý rad úverových služieb, vrátane kreditných kariet so súkromným označením, úverových produktov a splátok.

Capital One Financial Corp.(COF:NYSE) : Capital One Financial je holdingová spoločnosť, ktorá ponúka finančné produkty a služby vrátane bezúročných a úročených vkladov, pôžičiek, produktov kreditných a debetných kariet a online bankovníctva. Capital One v polovici marca oznámila, že zastaví svoj program spätného odkupovania akcií v reakcii na pandémiu koronavírusu.

Najrýchlejšie rastúce finančné akcie

Ide o finančné akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Assurant Inc.(AIZ:NYSE) : Assurant poskytuje rôzne rozšírené servisné zmluvy, služby ochrany vozidiel a poistné produkty. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom po celom svete. Assurant vo februári oznámila, že čistý zisk za celý rok 2019 vzrástol o 54%.

The Hartford Financial Services Group Inc.(HIG:NYSE) : Hartford Financial Services je poskytovateľom poisťovacích a finančných služieb pre individuálnych a obchodných zákazníkov po celom svete. Spoločnosť ponúka poistenie majetku a úrazu, skupinové dávky a vzájomné fondy.

Marsh & McLennan Companies Inc.(MMC:NYSE) : Marsh & McLennan je spoločnosť poskytujúca profesionálne služby, ktorá ponúka poradenstvo a riešenia v oblasti rizika, stratégie a ľudského kapitálu.

Finančné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú finančné akcie, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

MarketAxess Holdings Inc. (MKTX:NASDAQ): Spoločnosť Fintech MarketAxess prevádzkuje hlavnú platformu, ktorú využíva viac ako 1 600 inštitucionálnych účastníkov na obchodovanie s pevnými príjmami, vrátane dlhopisov spoločností a rozvíjajúcich sa trhov. Spoločnosť, ktorá slúži klientom sprostredkovateľa a obchodníka, ponúka zisťovanie cien, vykonávanie obchodu a súvisiace služby.

MSCI Inc.(MSCI:NYSE) : MSCI je finančná spoločnosť, ktorá ponúka služby zákazníkom vrátane správcov aktív, bánk a správcov majetku, aby im pomohla robiť kľúčové finančné rozhodnutia vrátane obchodovania s cennými papiermi a správy ich portfólií. MSCI zverejňuje dlhý zoznam významných indexov, ktoré sledujú širokú škálu cenných papierov.

S&P Global Inc.(SPGI:NYSE) : S&P Global poskytuje finančné informačné služby. Spoločnosť ponúka ratingy, referenčné hodnoty, analýzy a údaje na svetových kapitálových a komoditných trhoch. Spoločnosť S&P Global začiatkom apríla oznámila, že vymenovala Dan Drapera do funkcie generálneho riaditeľa (CEO) indexu S&P Dow Jones Indices.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár