Najlepšie finančné akcie na marec 2020

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Ekonomika Financie

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby zamerané na poskytovanie úverov, poisťovníctva a služieb v oblasti správy peňazí jednotlivcom a firmám. Tento zoznam spoločností poskytujúcich služby vo finančnom sektore zahŕňa retailové a komerčné bankovníctvo, účtovníctvo, poisťovníctvo, správu aktív, kreditné karty a sprostredkovanie. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Citigroup Inc. (C), Bank of America Corp. (BAC) a Morgan Stanley (MS). Odvetvie financií bolo merané Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), ktorý zaznamenával a porovnával jeho výkonnosť voči výkonnosti S&P 500 za posledných 12 mesiacov. Etf výber XLF zaznamenal 12-mesačný celkový výnos 17,9% (finančný sektor) oproti 22,6% (S&P).

Nižšie preskúmame najlepšie tri akcie vo finančnom sektore z hľadiska najlepšej hodnoty, najrýchlejšieho rastu výnosov a maximálnej dynamiky.

Finančné akcie s najlepšou hodnotou

Tu sú finančné akcie v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E) v sektore. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že investori platia menej za každý vytvorený zisk.

Unum Group (UNM:NYSE): Unum poskytuje poistenie pre prípad invalidity, skupinové životné poistenie a dobrovoľné dávky odpočítané z miezd pre zamestnancov predovšetkým v amerických korporáciách. Podľa správy o výnosoch za štvrtý kvartál 2019 zverejnenej 4. februára, Unum vykázala čistý zisk vo výške 296,2 milióna dolárov v predchádzajúcom štvrťroku, medziročne o 18,9% viac. Aktuálny graf TU.

Synchrony Financial (SYF:NYSE): Synchrony Financial je spoločnosť poskytujúca spotrebiteľské finančné služby, ktorá ponúka celý rad úverových služieb, vrátane kreditných kariet so súkromnou značkou, malých a stredných podnikových úverových produktov a splátok. Vo štvrtom kvartáli 2019 spoločnosť Synchrony ohlásila partnerstvo so spoločnosťou Verizon Communications, Inc., vďaka ktorej sa spoločnosť Synchrony stane výhradným emitentom kreditnej karty Verizon so spoločnou značkou, ktorá by mala byť uvedená na trh v roku 2020. Aktuálny graf TU.

Comerica Inc (CMA:NYSE): Comerica je banka ponúkajúca investičné, hypotekárne, online a ďalšie finančné služby v Severnej Amerike. Podľa zverejnenia ziskov spoločnosti za štvrtý kvartál 2019 z 21. januára spoločnosť Comerica vykázala minulý rok čistý príjem 1,2 miliardy dolárov (resp. 7,87 dolárov na akciu). Znamená to medziročný rast ročného zisku na akciu o 9%. Aktuálny graf TU.

Finančné akcie s najrýchlejším rastom výnosov

Ide o finančné akcie v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Assurant Inc (AIZ:NYSE): Assurant poskytuje rôzne rozšírené servisné zmluvy, služby ochrany vozidiel a poistné produkty. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom po celom svete. Aktuálny graf TU.

Progressive Corp (PGR:NYSE): Progressive je holdingová poisťovňa, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností poskytuje rôzne poistné produkty v oblasti osobného, ​​automobilového a špeciálneho majetku. 14. februára spoločnosť Progressive oznámila spoločnú dividendu vo výške 0,10 dolárov na akciu splatnú 15. apríla. Aktuálny graf TU.

Chubb Ltd (CB:NYSE): Chubb je poisťovacia spoločnosť ponúkajúca produkty osobného a komerčného poistenia v rôznych oblastiach. Vo štvrtom kvartáli 2019 spoločnosť Chubb vykázala čistý zisk na akciu 2,57 dolárov, čo je takmer 2,5-krát viac za rovnaké obdobie ako v predchádzajúcom roku. Aktuálny graf TU.

Finančné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú finančné akcie v S&P 500, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

MSCI Inc. (MSCI:NYSE): MSCI ponúka trhové indexy a analýzy, ktoré investorom pomáhajú obchodovať s cennými papiermi a spravovať svoje portfóliá. 30. januára spoločnosť MSCI zverejnila finančné výsledky za štvrtý kvartál 2019, vrátane správ o tom, že spoločnosť zaznamenala zvýšenie štvrťročných prevádzkových výnosov o 12,4%. Aktuálny graf TU.

Moody’s Corp (MCO:NYSE). : Moody’s sa špecializuje na úverové ratingy, výskum a analýzu rizík pre zákazníkov na globálnych kapitálových trhoch. Aktuálny graf TU.

Mastercard Inc. (MA:NYSE): Mastercard je poskytovateľ finančných služieb. Spoločnosť je známa predovšetkým svojimi kreditnými a debetnými kartami a ponúka tiež služby spracovania bankomatových a iných spôsobov platby. Spoločnosť nedávno oznámila štvrťročnú hotovostnú dividendu vo výške 0,40 dolárov na akciu, ktorá sa má vyplatiť 8. mája 2020. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár