Najlepšie finančné akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Financie

Druhá časť

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby vrátane pôžičiek, sporenia, poistenia, platobných služieb a správy peňazí pre jednotlivcov a firmy. Akcie finančného sektora zahŕňajú širokú škálu spoločností pôsobiacich v oblasti retailového a komerčného bankovníctva, účtovníctva, poisťovníctva, správy aktív, kreditných kariet a sprostredkovania. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Wells Fargo Co. (WFC:NYSE), Goldman Sachs Group Inc. (GS:NYSE) a Morgan Stanley (MS:NYSE).

päťročný graf Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), zdroj: GOOGLE

Finančné akcie, reprezentované v Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), dramaticky zaostali za výkonnosťou na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos -13,2% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 13,7% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie finančné akcie s najrýchlejším rastom výnosov.

Najrýchlejšie rastúce finančné akcie

Toto sú finančné akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce tržby ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf White Mountains Insurance Group, zdroj: GOOGLE

White Mountains Insurance Group Ltd. (WTM:NYSE) : Poistenie White Mountains poskytuje poistenie majetku a úrazov ako aj zaistné produkty. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom v USA a na Bermudách.

päťročný graf Ares Management Corp., zdroj: GOOGLE

Ares Management Corp. (ARES:NYSE) : Ares Management je spoločnosť zaoberajúca sa správou investícií, ktorá ponúka správu aktív, ako aj akcie, úvery, nehnuteľnosti, finančné plánovanie a ďalšie poradenské služby. V 2. štvrťroku 2020 kľúčové fondy spravované spoločnosťou Ares Management uzavreli záväzky v hodnote 1,7 miliardy dolárov a k dnešnému dňu 4,4 miliardy dolárov.

päťročný graf PNC Financial Services Group, zdroj: GOOGLE

PNC Financial Services Group Inc. (PNC:NYSE) : PNC Financial je diverzifikovaná spoločnosť poskytujúca finančné služby, ktorá ponúka služby bankovníctva a správy aktív. V 2. štvrťroku 2020 spoločnosť PNC vykázala medziročný nárast čistého príjmu o 166,0%. Počas tohto štvrťroku sa spoločnosť zbavila svojich 22,4% kapitálových investícií do spoločnosti BlackRock Inc. (BLK) s čistým výnosom 14,2 miliárd dolárov. PNC pripisuje tomuto predaju čiastočne svoju silnú výkonnosť v oblasti čistého príjmu.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár