Najlepšie finančné akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Financie

Tretia časť

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby vrátane pôžičiek, sporenia, poistenia, platobných služieb a správy peňazí pre jednotlivcov a firmy. Akcie finančného sektora zahŕňajú širokú škálu spoločností pôsobiacich v oblasti retailového a komerčného bankovníctva, účtovníctva, poisťovníctva, správy aktív, kreditných kariet a sprostredkovania. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Wells Fargo Co. (WFC:NYSE), Goldman Sachs Group Inc. (GS:NYSE) a Morgan Stanley (MS:NYSE).

päťročný graf Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), zdroj: GOOGLE

Finančné akcie, reprezentované v Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), dramaticky zaostali za výkonnosťou na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos -13,2% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 13,7% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie finančné akcie s najvyššou dynamikou.

Finančné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o finančné akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf PayPal Holdings, zdroj: GOOGLE

PayPal Holdings Inc. (PYPL:NASDAQ) : PayPal Holdings je poskytovateľ digitálnych a mobilných platieb poskytujúcich služby zákazníkom a obchodníkom. Spoločnosť poskytuje online platobné riešenia zákazníkom z celého sveta. 31. augusta spoločnosť PayPal oznámila „Pay in 4“, novú krátkodobú bezúročnú splátkovú službu pre zákazníkov z USA. Nová možnosť je navrhnutá tak, aby obchodníkom a partnerom platila vopred, a zároveň umožňuje zákazníkom platiť za nákupy v rozmedzí 30 až 600 dolárov počas 6 týždňov.

ročný graf MSCI, zdroj: GOOGLE

MSCI Inc. (MSCI:NYSE) : Spoločnosť MSCI publikuje dlhý zoznam významných indexov, ktoré sledujú širokú škálu cenných papierov. Spoločnosť 16. septembra oznámila vydanie svojho nástroja SDG Alignment Tool, ktorý má pomôcť investorom posúdiť čistý príspevok spoločností k 17 cieľom trvalo udržateľného rozvoja OSN.

ročný graf Virtu Financial Inc., zdroj: GOOGLE

Virtu Financial Inc. (VIRT:NASDAQ) : Virtu Financial je spoločnosť poskytujúca finančné služby a je tvorcom trhu. Spoločnosť sa zameriava na poskytovanie likvidity, exekučných služieb, analytických a pripojovacích produktov. Produkty spoločnosti Virtu podporujú obchody naprieč rôznymi triedami aktív a vo viac ako 50 krajinách sveta.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár