Najlepšie finančné akcie na október 2020 5/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Financie

Prvá časť

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby vrátane pôžičiek, sporenia, poistenia, platobných služieb a správy peňazí pre jednotlivcov a firmy. Akcie finančného sektora zahŕňajú širokú škálu spoločností pôsobiacich v oblasti retailového a komerčného bankovníctva, účtovníctva, poisťovníctva, správy aktív, kreditných kariet a sprostredkovania. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Wells Fargo Co. (WFC:NYSE), Goldman Sachs Group Inc. (GS:NYSE) a Morgan Stanley (MS:NYSE).

päťročný graf Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), zdroj: GOOGLE

Finančné akcie, reprezentované v Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), dramaticky zaostali za výkonnosťou na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos -13,2% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 13,7% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie finančné akcie s najlepšou hodnotou.

Finančné akcie najlepšej hodnoty

Jedná sa o finančné akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

ročný graf Brighthouse Financial Inc., zdroj: GOOGLE

Brighthouse Financial Inc. (BHF:NASDAQ) : Brighthouse Financial je poisťovacia a investičná správcovská spoločnosť. Firma poskytuje záručné, variabilné, poistné, príjmové a fixné anuity, životné poistenie, finančné poradenstvo a dôchodkové plánovanie. V druhom štvrťroku sa anuitné tržby medziročne znížili o 3%, zatiaľ čo tržby zo životného poistenia sa medziročne zvýšili o 200%.

ročný graf Unum Group, zdroj: GOOGLE

Unum Group (UNM:NYSE) : Spoločnosť Unum poskytuje poistenie pre prípad invalidity, skupinové životné poistenie a dobrovoľné dávky odpočítané zo mzdy pre zamestnancov predovšetkým v amerických korporáciách.

ročný graf MetLife, zdroj: GOOGLE

MetLife Inc. (MET:NYSE) : MetLife ponúka životné poistenie, poistenie automobilov a majiteľom domov, zamestnanecké výhody, retailové bankovníctvo a ďalšie finančné služby. 17. septembra spoločnosť MetLife oznámila plány na získanie spoločnosti Versant Health, majiteľa spoločností Davis Vision a Superior Vision, zo skupiny investorov. Hotovostná transakcia sa odhaduje na zhruba 1,7 miliardy dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár