Najlepšie finančné akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Financie

Druhá časť

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby vrátane pôžičiek, sporenia, poistenia, platobných služieb a správy peňazí pre jednotlivcov a firmy.  Akcie finančného sektora zahŕňajú širokú škálu spoločností pôsobiacich v oblasti maloobchodného a komerčného bankovníctva, účtovníctva, poisťovníctva, správy aktív, kreditných kariet a sprostredkovania. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Wells Fargo Co. (WFC:NYSE), Goldman Sachs Group Inc. (GS:NYSE) a Morgan Stanley (MS:NYSE).

päťročný graf Financial Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Finančné akcie reprezentované Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 83,3% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 79,4% za posledných 12 mesiacov. 

Tu sú 3 najlepšie finančné akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce finančné akcie 

Toto sú finančné akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je white-mountains.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-04-14-o-9.05.04-1024x359.png
päťročný graf White Mountains Insurance Group, zdroj: GOOGLE

White Mountains Insurance Group Ltd. (VTM:NYSE) :  White Mountains Insurance Group je holdingová spoločnosť, ktorej dcérske spoločnosti poskytujú poisťovacie služby. Ponúka produkty poistenia majetku a nehôd a zaistenia. Spoločnosť začiatkom februára oznámila finančné výsledky za fiškálny rok 2020, ktorý sa skončil 31. decembra 2020. Ročný čistý príjem stúpol o 76,2%, pretože celkový zisk za tento rok vzrástol o 32,2%. Celkové výdavky rástli oveľa pomalším tempom ako výnosy, čo pomáha zvyšovať čistý príjem. 

ročný graf Rocket Companies, zdroj: GOOGLE

Rocket Cos. Inc. (RKT:NYSE) : Rocket ponúka finančné služby spojené s vlastníctvom domu a inými osobnými finančnými transakciami. Rocket pomáha zákazníkom získať hypotéky, osobné pôžičky a pôžičky na autá a ďalšie osobné finančné služby. 

Dividendový výnos: 0,85%

päťročný graf RenaissanceRe, zdroj: GOOGLE

RenaissanceRe Holdings Ltd. (RNR:NYSE) : RenaissanceRe poskytuje zaistenie pre poistenie majetku, úrazu a špeciálne poistenia. Poskytuje tiež určité poistenie väčšinou prostredníctvom sprostredkovateľských spoločností. 26. januára 2021 zverejnila finančné výsledky za 4. kvartál 2020 a oznámila prevádzkovú stratu 1,59 dolárov na akciu v dôsledku úpisových strát z hurikánov a pandémie COVID-19. Napriek týmto stratám spoločnosť vykázala celkový EPS na úrovni 3,74 dolárov z dôvodu významných nerealizovaných investičných ziskov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár