Najlepšie finančné akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Financie

Tretia časť

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby vrátane pôžičiek, sporenia, poistenia, platobných služieb a správy peňazí pre jednotlivcov a firmy.  Akcie finančného sektora zahŕňajú širokú škálu spoločností pôsobiacich v oblasti maloobchodného a komerčného bankovníctva, účtovníctva, poisťovníctva, správy aktív, kreditných kariet a sprostredkovania. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Wells Fargo Co. (WFC:NYSE), Goldman Sachs Group Inc. (GS:NYSE) a Morgan Stanley (MS:NYSE).

päťročný graf Financial Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Finančné akcie reprezentované Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 83,3% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 79,4% za posledných 12 mesiacov. 

Tu sú 3 najlepšie finančné akcie s najvyššou dynamikou.

Finančné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Dividendový výnos: 0,79%

päťročný graf Alliance Data Systems, zdroj: GOOGLE

Alliance Data Systems Corp. (ADS:NYSE) :  Alliance Data Systems poskytuje dáta a transakcie založené na marketingu a lojalite riešenia voči zákazníkom pre stovky veľkých, väčšinou spotrebiteľských spoločností. Medzi jej služby patria outsourcingové marketingové riešenia, vernostné programy pre zákazníkov, databázový marketing, poradenstvo, maloobchodné kreditné karty so spoločnou značkou a ďalšie. Spoločnosť oznámila koncom januára finančné výsledky za rozpočtový rok 2020, ktorý sa skončil 31. decembra 2020. Čistý príjem klesol o 23,1%, pretože zisk poklesol o 19%. Alliance pripísala pokles zisku nepriaznivým dopadom pandémie COVID-19. 

Dividendový výnos: 1,62%

päťročný graf Ally Financial, zdroj: GOOGLE

Ally Financial Inc. (ALLY:NYSE) : Ally Financial je finančná holdingová spoločnosť, ktorá ponúka širokú škálu digitálnych finančných služieb a poistných produktov automobilovým predajcom a spotrebiteľom. Spoločnosť oznámila v januári finančné výsledky za rozpočtový rok 2020, ktorý sa skončil 31. decembra 2020. Čistý príjem klesol o 36,7% napriek zvýšeniu celkového čistého zisku o 4,6%. V porovnaní s predchádzajúcim rokom výrazne vyššie rezervy na úverové straty vo fiškálnom roku 2020 v dôsledku pandémie zavážili nad čistým príjmom. 

Dividendový výnos: 1,76%

päťročný graf Discover Financial Services, zdroj: GOOGLE

Discover Financial Services (DFS:NYSE) : Discover Financial Services poskytuje priame bankové a platobné služby. Vydáva kreditné karty, poskytuje elektronické platobné služby, pôžičky a ďalšie spotrebiteľské pôžičky a vkladové produkty.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár