Najlepšie finančné akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby

Tretia časť

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby vrátane pôžičiek, sporenia, poistenia, platobných služieb a správy peňazí pre jednotlivcov a firmy. Akcie finančného sektora zahŕňajú širokú škálu spoločností pôsobiacich v oblasti retailového a komerčného bankovníctva, účtovníctva, poisťovníctva, správy aktív, kreditných kariet a sprostredkovania. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Wells Fargo Co. (WFC.NYSE), Goldman Sachs Group Inc. (GS:NYSE) a Morgan Stanley (MS:NYSE).

päťročný graf Financial Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Finančné akcie, reprezentované Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), nedosahujú lepšiu výkonnosť na širšom trhu a poskytujú investorom celkový výnos 4,0% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,8% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie finančné akcie s najvyššou dynamikou.

Finančné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf PayPal Holding, zdroj: GOOGLE

PayPal Holdings Inc. (PYPL:NASDAQ) : PayPal Holdings je poskytovateľ digitálnych a mobilných platieb poskytujúcich služby zákazníkom a obchodníkom. Spoločnosť poskytuje online platobné riešenia zákazníkom z celého sveta.

päťročný graf SVB Financial Group, zdroj: GOOGLE

SVB Financial Group (SIVB:NASDAQ) : SVB Financial Group pôsobí ako holdingová spoločnosť pre Silicon Valley Bank, komerčnú banku, ktorá slúži spoločnostiam v priemysle technológií a prírodných vied. Banka Silicon Valley Bank sa stará predovšetkým o spoločnosti s rozvíjajúcim sa rastom a rastom na strednom trhu v celom Silicon Valley a ďalších častiach Kalifornie. 4. januára SVB Financial Group oznámila, že získa Boston Private Financial Holdings, Inc. (BPFH:NASDAQ), materskú spoločnosť Boston Private Bank & Trust Company. Boston Private je poskytovateľ integrovanej správy majetku a bankových služieb. Podľa podmienok dohody akcionári spoločnosti Boston Private dostanú akcie a hotovosť SBV v celkovej hodnote protihodnoty zhruba 900 miliónov dolárov. 

Dividendový výnos: 3,43%

päťročný graf Virtu Financial, zdroj: GOOGLE

Virtu Financial Inc. (VIRT:NASDAQ) : Virtu Financial je spoločnosť poskytujúca finančné služby, ktorá slúži ako tvorca trhu. Poskytuje likviditu, exekučné služby a dáta, analytiku a ďalšie služby. 6. novembra spoločnosť Virtu vykázala čistý príjem vo výške 199,7 miliónov dolárov pri raste výnosov o 71,6% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Spoločnosť uviedla, že zvýšená miera volatility, spready bid-ask a objemy obchodov boli zvýšené kvôli pandémii COVID-19.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár