Najlepšie finančné akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby

Druhá časť

Finančný sektor tvoria spoločnosti, ktoré ponúkajú služby vrátane pôžičiek, sporenia, poistenia, platobných služieb a správy peňazí pre jednotlivcov a firmy. Akcie finančného sektora zahŕňajú širokú škálu spoločností pôsobiacich v oblasti retailového a komerčného bankovníctva, účtovníctva, poisťovníctva, správy aktív, kreditných kariet a sprostredkovania. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Wells Fargo Co. (WFC.NYSE), Goldman Sachs Group Inc. (GS:NYSE) a Morgan Stanley (MS:NYSE).

päťročný graf Financial Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Finančné akcie, reprezentované Financial Select Sector SPDR ETF (XLF), nedosahujú lepšiu výkonnosť na širšom trhu a poskytujú investorom celkový výnos 4,0% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,8% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie finančné akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce finančné akcie

Toto sú finančné akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Dividendový výnos: 2,75%

päťročný graf Aflac, zdroj: GOOGLE

Aflac Inc. (AFL:NYSE) : Aflac je holdingová spoločnosť, ktorej dcérske spoločnosti poskytujú doplnkové poistenie pre jednotlivcov v USA a Japonsku. Medzi jej produkty patrí poistenie rizík, ako sú úrazy a zdravotné postihnutie, náklady na rakovinu, krátkodobé zdravotné postihnutie, nemocničná intenzívna starostlivosť a ďalšie. Dňa 12. januára spoločnosť Aflac oznámila národné uvedenie spoločnosti Aflac Dental and Vision Insurance, ktorej cieľom je prudko rozšíriť ponuku svojich produktov viazaných na siete poskytovateľov. Produkty zubného a zrakového poistenia zahŕňajú efektívny proces upisovania a viac ako 100 prispôsobiteľných plánov. 

päťročný graf White Mountains Insurance, zdroj: GOOGLE

White Mountains Insurance Group Ltd. (WTM:NYSE) : White Mountains Insurance Group je holdingová spoločnosť, ktorej dcérske spoločnosti poskytujú poisťovacie služby. Ponúka produkty poistenia majetku a nehôd a zaistenia.

Dividendový výnos: 1,15%

päťročný graf KKR, zdroj: GOOGLE

KKR & Co. Inc. (KKR:NYSE) : KKR & Co. je globálna investičná spoločnosť pôsobiaca v oblasti riadenia investícií do viacerých tried aktív vrátane súkromného kapitálu, energetiky, zdravotníctva, infraštruktúry, nehnuteľností, úverových a hedžových fondov. Spoločnosť KKR & Co. v januári oznámila konečné uzavretie dvoch fondov: KKR Asia Pacific Infrastructure Investors SCSp a KKR Asia Real Estate Partners. Prvý z nich je fond vo výške 3,9 miliárd dolárov zameraný na investície do infraštruktúry a druhý je fond vo výške 1,7 miliárd dolárov zameraný na oportunistické investície do nehnuteľností. Oba fondy sa zameriavajú na ázijsko-tichomorský región.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár