Najlepšie komunikačné akcie na august 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Sektor komunikácií pozostáva zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičnej pevnej, širokopásmovej alebo bezdrôtovej siete. Do tohto odvetvia patria aj spoločnosti, ktoré sú hlavnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych relácií a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v sektore komunikácií patria Facebook Inc. (FB), Comcast Corp. (CMCSA) a Walt Disney Co. (DIS).

Pandémia koronavírusu prudko podporila podnikanie v oblasti mnohých zábavných a streamingových služieb a zároveň spôsobila zanikajúcu reklamu v iných spoločnostiach. Komunikačné akcie reprezentované v Communication Services Select Sector SPDR ETF (XLC) prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 17,4% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 12,2% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 21. júlu.

Tu sú tri najlepšie komunikačné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Komunikačné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o komunikačné akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ViacomCBS Inc. (VIAC:NASDAQ): ViacomCBS je globálna multimediálna spoločnosť zameraná na vytváranie prémiového obsahu a zážitkov pre divákov po celom svete. Spoločnosť poskytuje káblové siete, produkciu a distribúciu obsahu, televízne stanice a služby digitálneho streamovania. Prevádzkuje aj iné internetové podniky, ako aj vydavateľstvo pre spotrebiteľov. Spoločnosť ViacomCBS začiatkom tohto mesiaca oznámila, že s účinnosťou od 10. augusta 2020 vymenovala Naveena Chopru za výkonného viceprezidenta a finančného riaditeľa (CFO). Chopra sa pripojí k spoločnosti ViacomCBS zo spoločnosti Amazon.com Inc. (AMZN), kde pôsobil ako finančný riaditeľ sektoru Amazon’s Devices and Service unit.

Discovery Inc. (DISCK:NASDAQ): Discovery je globálna mediálna spoločnosť poskytujúca obsah na viacerých distribučných platformách vrátane platenej televízie, bezplatnej televízie a dohôd o digitálnej distribúcii a licencovaní obsahu. Spoločnosť 6. mája vykázala pokles čistého príjmu o 2,6% pri poklese tržieb o 0,9% za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca. Discovery uviedla, že v tomto štvrťroku nedošlo k žiadnym významným prerušeniam súvisiacim s COVID-19, ale že budúci vplyv je neistý.

CenturyLink Inc. (CTL:NYSE): CenturyLink je integrovaná komunikačná spoločnosť, ktorá ponúka rôzne komunikačné služby vrátane miestneho a diaľkového volania, širokopásmového pripojenia, ethernetu, kolokácie, hostingu, integrácie údajov, videa, siete, informačných technológií a ďalších.

Najrýchlejšie rastúce komunikačné akcie

Sú to komunikačné akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Netflix Inc. (NFLX:NASDAQ): Netflix je spoločnosť poskytujúca predplatné na internete, ktorá ponúka vysielanie filmov a televíznych relácií a distribuuje DVD poštou. Netflix stále viac produkuje zábavný obsah. Spoločnosť 16. júla vykázala za druhý štvrťrok 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020, rast čistých výnosov o 165,7% pri raste tržieb o 24,9%. Spoločnosť Netflix uviedla, že v prvých dvoch štvrťrokoch pridala 26 miliónov platených členstiev, čo je porovnateľné s 12 miliónmi v rovnakom období pred rokom a takmer 28 miliónov prírastkov počas celého roka 2019.

Take-Two Interactive Software Inc. (TTWO:NASDAQ): Take-Two Interactive Software vyvíja, vyrába a predáva interaktívny softvér vrátane videohier a súvisiaceho príslušenstva. Spoločnosť vytvára videohry pre konzoly, vreckové systémy, osobné počítače, chytré telefóny a tablety.

Electronic Arts Inc. (EA:NASDAQ): Electronic Arts je najlepšie známa ako spoločnosť poskytujúca videohry. Spoločnosť vyvíja, vydáva a predáva videoherný softvér pre konzoly, osobné počítače, mobilné telefóny a tablety. Spoločnosť Electronic Arts na konci mája oznámila obnovenie viacročného partnerstva s Národnou futbalovou ligou (NFL) a Združením hráčov NFL (NFLPA), ktoré udeľuje EA výhradné práva na vytváranie autentických futbalových simulačných hier, ako aj na ďalšie e-sport hry a programy naprieč viacerým platformám. EA tvrdí, že partnerstvo predstavuje najväčšiu a najširšiu dohodu o hrách v histórii NFL.

Komunikačné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú komunikačné akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Activision Blizzard Inc. (ATVI:NASDAQ): Activision Blizzard publikuje, vyvíja a distribuuje videohry a súvisiace produkty. Niektoré z jej populárnych franšíz zahŕňajú Call of Duty, Guitar Hero a World of Warcraft. Activision Blizzard 5. mája vykázala nárast čistého príjmu o 13,0% pri poklese čistých výnosov o 2,0% za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár