Najlepšie komunikačné akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Druhá časť

Komunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v komunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile U.S. Inc. (TMUS:NASDAQ). Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb a zároveň spôsobila zvýšenie reklamy u niektorých spoločností.

dvojročný graf Communications Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti komunikácií reprezentované v Communications Select Sector SPDR ETF (XLC) prekonali širší trh. Spoločnosť XLC poskytla za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 23,1%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 17,9%.

Tu sú 3 najdôležitejšie komunikačné akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce komunikačné akcie

Toto sú komunikačné akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Zoom Video Communication, zdroj: GOOGLE

Zoom Video Communications Inc. (ZM:NASDAQ) : Zoom Video Communications je poskytovateľ videokonferenčnej komunikačnej platformy a webových konferenčných služieb. Ponúka cloudové videokonferencie v rozlíšení HD, mobilitu a webové video stretnutia.

päťročný graf IAC InterActive Corp., zdroj: GOOGLE

IAC / InterActiveCorp. (IAC:NASDAQ) : IAC / InterActiveCorp (Dotdash, vrátane Investopedia.com, je stopercentnou spoločnosťou IAC / InteractiveCorp) je mediálna holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností poskytuje mediálne a internetové služby. Medzi jej obchodné segmenty patria ANGI Homeservices, Vimeo, Search, Emerging & Other a Dotdash. Spoločnosť vykázala čistý zisk (vrátane čistých príjmov pripísaných nekontrolným podielom) o 911,3% a rast tržieb o 11,8% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Čistý príjem spoločnosti zaznamenal výrazný nárast z 227,7 milióna dolárov po zdanení nerealizovaný zisk v hodnote 12%-ného podielu spoločnosti v spoločnosti MGM Resorts International (MGM). V auguste IAC / InterActiveCorp uviedla, že na vybudovanie podielu MGM vynaložila viac ako 1 miliardu dolárov, ktorej cieľom bolo pomôcť MGM rozšíriť jej podnikanie v oblasti hazardných hier online.

päťročný graf World Wrestling Entertainment Inc., zdroj: GOOGLE

World Wrestling Entertainment Inc. (WWE:NYSE) : World Wrestling Entertainment funguje ako mediálna a zábavná spoločnosť. Ponúka živé wrestlingové podujatia, televízne programy, reklamu, licencie a ďalšie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár