Najlepšie komunikačné akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Tretia časť

Komunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v komunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile U.S. Inc. (TMUS:NASDAQ). Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb a zároveň spôsobila zvýšenie reklamy u niektorých spoločností.

dvojročný graf Communications Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti komunikácií reprezentované v Communications Select Sector SPDR ETF (XLC) prekonali širší trh. Spoločnosť XLC poskytla za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 23,1%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 17,9%.

Tu sú 3 najdôležitejšie komunikačné akcie s najvyššou dynamikou.

Komunikačné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o komunikačné akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Zoom Video Communications Inc.: Zoom Video Communications je poskytovateľ videokonferenčnej komunikačnej platformy a webových konferenčných služieb. Ponúka cloudové videokonferencie v rozlíšení HD, mobilitu a webové stretnutia.

Pinterest Inc .: Pinterest prevádzkuje stránku sociálnych sietí, ktorá umožňuje používateľom zdieľať fotografie a tiež malé animované súbory GIF a videá vo formáte nástenky.

Twilio Inc .: Twilio vyvíja komunikačný softvér a cloudovú platformu pre webových vývojárov. Jej platforma umožňuje vývojárom integrovať telefónne hovory, hlasovú komunikáciu internetovým protokolom a textové správy do webových, mobilných a telefónnych aplikácií. Spoločnosť v novembri oznámila dokončenie svojej predtým oznámenej akvizície Segmentu, poprednej zákazníckej dátovej platformy. Hodnota transakcie bola približne 3,2 miliardy dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár