Najlepšie komunikačné akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Prvá časť

Komunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v komunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile U.S. Inc. (TMUS:NASDAQ). Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb a zároveň spôsobila zvýšenie reklamy u niektorých spoločností.

dvojročný graf Communications Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti komunikácií reprezentované v Communications Select Sector SPDR ETF (XLC) prekonali širší trh. Spoločnosť XLC poskytla za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 23,1%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 17,9%.

Tu sú 3 najdôležitejšie komunikačné akcie s najlepšou hodnotou.

Komunikačné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

dvojročný graf GCI Liberty Inc., zdroj: GOOGLE

GCI Liberty Inc. (GLIBA:NASDAQ) : GCI Liberty poskytuje telekomunikačné služby vrátane širokopásmového pripojenia, televízie, pripojenia, inštalácie a ďalších. Spoločnosť v auguste oznámila, že dosiahla dohodu so spoločnosťou Liberty Broadband Corp. (LBRDA), na základe ktorej Liberty Broadband získa spoločnosť GCI Liberty zlúčením akcií. Očakáva sa, že obchod sa uzavrie v priebehu prvej polovice roka 2021.

päťročný graf Lumen Technologies, zdroj: GOOGLE

Lumen Technologies Inc. (LUMN:NYSE) : Lumen Technologies, predtým známa ako CenturyLink, je integrovaná komunikačná spoločnosť, ktorá ponúka komunikačné služby vrátane miestneho a diaľkového hlasu, širokopásmového pripojenia, Ethernetu, kolokácií, hostingu, dátovej integrácie, videa, sietí, informačných technológií a viac.

päťročný graf Nexstar Media Group, zdroj: GOOGLE

Nexstar Media Group Inc. (NXST:NASDAQ) : Nexstar Media Group je spoločnosť v oblasti televízneho vysielania a digitálnych médií. Zameriava sa na akvizíciu, vývoj a prevádzku televíznych staníc, interaktívnych komunitných webových stránok a služieb digitálnych médií na stredne veľkých trhoch v USA. Spoločnosť v septembri oznámila vymenovanie Thomasa E. Cartera do funkcie prezidenta a prevádzkového riaditeľa (COO). Carter si tiež zachová pozíciu finančného riaditeľa (CFO).

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár