Najlepšie komunikačné akcie na jún 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie Telekomunikácie Verejné služby

Sektor komunikácií pozostáva zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičnej pevnej, širokopásmovej alebo bezdrôtovej siete. Do tohto odvetvia patria aj spoločnosti, ktoré sú hlavnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych relácií a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v tomto odvetví patria Facebook Inc. (FB), Alphabet Inc. (GOOGL) a T-Mobile U.S. Inc. (TMUS).

Pandémia koronavírusu prudko podporila podnikanie v oblasti mnohých zábavných a streamingových služieb a zároveň spôsobila zanikajúcu reklamu v iných spoločnostiach. Komunikačné akcie reprezentované Communication Services Select Sector SPDR ETF (XLC) prekonali širší trh a poskytli investorom celkovú návratnosť 11,2% v porovnaní s celkovou návratnosťou S&P 500 5,1% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 22. máju.

Tu sú tri najlepšie komunikačné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Komunikačné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o komunikačné akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ViacomCBS Inc. (VIAC:NASDAQ) : ViacomCBS je globálna multimediálna spoločnosť zameraná na vytváranie prémiového obsahu a zážitkov pre divákov po celom svete. Spoločnosť poskytuje káblové siete, produkciu a distribúciu obsahu, televízne stanice a služby digitálneho vysielania. Prevádzkuje aj iné internetové podniky ako aj vydavateľstvo pre spotrebiteľov. Spoločnosť ViacomCBS začiatkom tohto mesiaca oznámila, že uzavrela komplexnú viacročnú distribučnú zmluvu so spoločnosťou Google s cieľom poskytnúť viac obsahu účastníkom YouTube TV.

Discovery Inc. (DISCA:NASDAQ) : Discovery je globálna mediálna spoločnosť poskytujúca obsah na mnohých distribučných platformách vrátane platenej televízie, bezplatnej televízie, ako aj dohôd o digitálnej distribúcii a licencovaní obsahu.

Omnicom Group Inc. (OMC:NYSE) : Omnicom je spoločnosť zaoberajúca sa reklamnými, marketingovými a firemnými komunikačnými službami. Táto spoločnosť ponúka celý rad tradičných reklamných a public relations služieb.

Najrýchlejšie rastúce komunikačné akcie

Ide o komunikačné akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Take-Two Interactive Software Inc. (TTWO:NASDAQ) : Take-Two Interactive Software vyvíja, vyrába a predáva interaktívny softvér vrátane videohier a súvisiaceho príslušenstva. Spoločnosť vytvára videohry pre konzoly, vreckové systémy, osobné počítače, chytré telefóny a tablety. Spoločnosť Take-Two tento mesiac oznámila nárast čistých výnosov o 116% za posledný štvrťrok fiškálneho roka 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020. Spoločnosť poznamenala, že zaznamenala zvýšenú mieru záujmu od väčšieho množstva ľudí, ktorí zostali doma v dôsledku pandémie koronavírusu.

Electronic Arts Inc. (EA:NASDAQ) : Electronic Arts je najlepšie známa ako spoločnosť zaoberajúca sa videohrami. Spoločnosť vyvíja, vydáva a predáva videoherný softvér pre konzoly, osobné počítače, mobilné telefóny a tablety.

Netflix Inc. (NFLX:NASDAQ) : Netflix je spoločnosť ktorá ponúka vysielanie filmov a televíznych relácií a distribuuje DVD poštou. Netflix stále viac a viac vyrába vlastný zábavný obsah. Spoločnosť Netflix vykázala za prvý kvartál 2020 nárast výnosov o 27,6% a rast čistých výnosov o 106,1%. Spoločnosť vo svojom liste akcionárom 21. apríla uviedla, že zaznamenala dočasne vyšší výhľad a zvýšený rast členstva v súvislosti s COVID-19.

Komunikačné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú komunikačné akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Activision Blizzard Inc. (ATVI:NASDAQ) : Activision Blizzard publikuje, vyvíja a distribuuje videohry a súvisiace produkty. Niektoré z jej populárnych franšíz zahŕňajú Call of Duty, Guitar Hero a World of Warcraft. Spoločnosť v marci oznámila vymenovanie veterána spoločnosti Google, Daniela Alegreho, do funkcie prezidenta a hlavného prevádzkového riaditeľa (COO).

Charter Communications Inc. (CHTR:NASDAQ) : Charter Communications je káblový operátor a spoločnosť poskytujúca širokopásmové komunikačné služby, ktorá poskytuje video, internet a hlasové služby rezidenčným a obchodným zákazníkom. Spoločnosť tiež predáva video-hovory a online reklamu, optickú komunikáciu a riešenia informačných technológií veľkým podnikovým zákazníkom. Okrem toho vlastní a prevádzkuje regionálne športové siete a miestne športové, spravodajské a komunitné kanály. Spoločnosť vykázala za prvý kvartál 2020 nárast tržieb o 4,8%, zároveň však uviedla, že tržby z reklamy klesli o 5,9% v dôsledku zrušenia v súvislosti s COVID-19.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár