Najlepšie komunikačné akcie na marec 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

Sektor komunikácií pozostáva zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičnej pevnej, širokopásmovej alebo bezdrôtovej siete. Do tohto odvetvia patria aj spoločnosti, ktoré sú hlavnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych relácií a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v tomto odvetví patria Facebook Inc. (FB), Comcast Corp. (CMCSA) a Netflix Inc. (NFLX). Akcie v oblasti komunikácií, zastúpené v Communications Services Select Sector SPDR (XLC), mierne prekonali širší trh a poskytli investorom celkovú návratnosť 23,9% v porovnaní s celkovou návratnosťou S&P 500 22,6% za posledných 12 mesiacov. Tieto údaje o výkonnosti trhu a štatistické údaje v tabuľkách nižšie sú k 21. februáru pre hodnoty a hybnosti a ku 24. februára pre rast akcií.

Tu sú tri najlepšie komunikačné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Komunikačné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o komunikačné akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ViacomCBS Inc (VIAC:NASDAQ): ViacomCBS je globálna multimediálna spoločnosť zameraná na vytváranie zábavného obsahu pre divákov po celom svete. Spoločnosť poskytuje káblové siete, produkciu a distribúciu obsahu, televízne stanice a služby digitálneho vysielania. Prevádzkuje aj iné internetové podniky, ako aj vydavateľstvo pre spotrebiteľov. Spoločnosť ViacomCBS koncom januára oznámila, že do funkcie prezidenta a generálneho riaditeľa (CEO) spoločnosti CBS Entertainment Group bol s účinnosťou od 23. marca 2020 vymenovaný George Cheeks. Bude nástupcom súčasného predsedu a generálneho riaditeľa CBS Joe Ianniello, ktorý opúšťa spoločnosť. Aktuálny graf TU.

Discovery Inc (DISCA:NASDAQ): Discovery je globálna mediálna spoločnosť poskytujúca obsah na mnohých platformách vrátane platenej televízie, voľne vysielanej televízia a dohody o digitálnej distribúcii a licencovaní obsahu. Aktuálny graf TU.

Electronic Arts Inc (EA:NASDAQ): Electronic Arts je najlepšie známa ako spoločnosť zaoberajúca sa videohrami. Vyvíja, vydáva a predáva videoherný softvér pre konzoly, osobné počítače, mobilné telefóny a tablety. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce komunikačné akcie

Ide o komunikačné akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Fox Corp (FOX:NASDAQ): Fox je televízna spoločnosť, ktorá prevádzkuje káblové spravodajské kanály ako Fox News a Fox Sports. Prevádzkujú tiež sériu televíznych staníc vysielaných po celej USA. Fox bola oddelená od 21st Century Fox v marci 2019. Spinoff súvisel s nákupom, keď Walt Disney kúpil 21st Century Fox. Aktuálny graf TU.

Netflix Inc (NFLX:NASDAQ): Netflix je filmová a televízna spoločnosť na streamovanie a prenájom. Distribuuje svoj produkt hlavne prostredníctvom vlastnej online platformy na streamovanie, ale taktiež prenáša cez DVD a Blu-ray. Aktuálny graf TU.

Verizon Communications Inc (VZ:NYSE): Verizon je telekomunikačný konglomerát prevádzkujúci káblovú televíziu, pevnú linku, internet a mobilné telefónne služby. Aktuálny graf TU.

Komunikačné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú komunikačné akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Charter Communications Inc (CHTR:NASDAQ): Charter Communications je káblový operátor a spoločnosť poskytujúca širokopásmové komunikačné služby, ktorá poskytuje video, internet a hlasové služby rezidenčným a obchodným zákazníkom. Spoločnosť tiež predáva videohovory a online reklamu, optickú komunikáciu a riešenia informačných technológií veľkým podnikovým zákazníkom. Okrem toho vlastní a prevádzkuje regionálne športové siete a miestne športové, spravodajské a komunitné kanály. Aktuálny graf TU.

Activision Blizzard Inc (ATVI:NASDAQ): Activision Blizzard sa zaoberá vývojom a publikovaním interaktívnej zábavy. Spoločnosť vyvíja obsah a služby na rôznych herných platformách vrátane konzol pre videohry, osobných počítačov a mobilných zariadení. Aktuálny graf TU.

T-Mobile USA Inc (TMUS:NASDAQ): T-Mobile poskytuje bezdrôtové komunikačné služby pod značkami T-Mobile a MetroPCS. Spoločnosť ponúka predplatené bezdrôtové volania, správy a dátové služby a veľkoobchodné bezdrôtové služby. Spoločnosť T-Mobile minulý týždeň oznámila, že uzavrela dohodu so spoločnosťou Sprint Corp. (S) o zmene a doplnení podmienok zlúčenia medzi týmito dvoma spoločnosťami, ale že zmeny nebudú mať vplyv na očakávania synergií, dlhodobej ziskovosti a generovanie hotovosti novovzniknutej jednotky. Oznámenie prichádza po rozhodnutí federálneho okresného súdu v New Yorku začiatkom tohto mesiaca o schválení zlúčenia. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Ohodnoť článok

Pridaj komentár