Najlepšie komunikačné akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Tretia časť

Komunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v komunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile US Inc. (TMUS:NASDAQ). Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb.

trojročný graf Communication Services Select Sector, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti komunikácií reprezentované Communication Services Select Sector SPDR ETF (XLC), prekonali širší trh. Index XLC poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 90,7%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 79,4%. 

Tu sú 3 najlepšie komunikačné akcie s najvyššou dynamikou.

Komunikačné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Dividendový výnos: 2,14%

päťročný graf ViacomCBS, zdroj: GOOGLE

ViacomCBS Inc. (VIACA:NASDAQ) : ViacomCBS, Inc. je diverzifikovaná mediálna spoločnosť, ktorá vytvára a distribuuje obsah na rôznych platformách vrátane káblovej televízie, sieťovej televízie, miestnej televízie a vydavateľstva. Medzi jej operácie patrí televízia CBS Television Network, Showtime Networks a MTV. 18. marca ViacomCBS oznámila, že súhlasila s pokračovaním 11-ročnej dohody o multiplatformových právach s Národnou futbalovou ligou. Dohoda, ktorá sa začína v roku 2023, zvýši počet futbalových zápasov vysielaných a streamovaných na CBS Sports.

dvojročný graf Pinterest, zdroj: GOOGLE

Pinterest Inc. (PINS:NYSE) :  Pinterest prevádzkuje stránku sociálnych sietí, ktorá umožňuje používateľom zdieľať fotografie a tiež malé animované súbory GIF a videá vo formáte nástenky.

päťročný graf Zillow Group, zdroj: GOOGLE

Zillow Group Inc. (ZG:NASDAQ) : Zillow Group je spoločnosť elektronického obchodu, ktorá ponúka zoznamy nehnuteľností, hypotéky a informácie o domácnostiach. Medzi klientov spoločnosti patria majitelia domov, kupujúci, predávajúci, prenajímatelia a odborníci v oblasti nehnuteľností. V marci spoločnosť Zillow oznámila plány na zvýšenie počtu zamestnancov o zhruba 40% prijatím približne 2 000 nových zamestnancov v roku 2021. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár