Najlepšie komunikačné akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Druhá časť

Komunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v komunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile US Inc. (TMUS:NASDAQ). Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb.

trojročný graf Communication Services Select Sector, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti komunikácií reprezentované Communication Services Select Sector SPDR ETF (XLC), prekonali širší trh. Index XLC poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 90,7%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 79,4%. 

Tu sú 3 najlepšie komunikačné akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce komunikačné akcie

Toto sú komunikačné akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce tržby ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

dvojročný graf Zoom Video Communication, zdroj: GOOGLE

Zoom Video Communications Inc. (ZM:NASDAQ) :  Zoom Video Communications je poskytovateľ videokonferenčnej komunikačnej platformy a webových konferenčných služieb. Ponúka cloudové a webové videokonferencie vo vysokom rozlíšení na rôznych platformách vrátane mobilných zariadení, počítačov a telefónov. Vo 4. kvartáli 2021, ktorý sa skončil 31. januára, čistý zisk Zoomu vzrástol medziročne zhruba o 17-násobok. Spoločnosť s viac ako 10 zamestnancami počas tohto kvartálu rozšírila svoju základňu zákazníkov medziročne o zhruba 470%.

päťročný graf Liberty Broadband, zdroj: GOOGLE

Liberty Broadband Corp. (LBRDA:NASDAQ) : Liberty Broadband Corp. prevádzkuje a vlastní podiely v komunikačných spoločnostiach vrátane spoločností TruePosition a Time Warner Cable. Spoločnosť 15. marca oznámila, že jej predstavenstvo deklarovalo štvrťročnú dividendu vo výške 0,4375 0001 dolárov na akciu pre držiteľov kumulatívnych zameniteľných prioritných akcií série A (Series A Cumulative Redeemable Preferred Stock). Dividenda je splatná 15. apríla 2021 pre držiteľov k 31. marcu.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je nexstar.png

Dividendový výnos: 1,85%

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-04-13-o-8.23.51-1024x359.png
päťročný graf Nexstar Media Group, zdroj: GOOGLE

Nexstar Media Group Inc. (NXST:NASDAQ) :  Nexstar Media Group je spoločnosť pôsobiaca v oblasti televízneho vysielania a digitálnych médií. Zameriava sa na akvizíciu, vývoj a prevádzku televíznych staníc, interaktívnych komunitných webov a služieb digitálnych médií na stredne veľkých trhoch v USA.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár