Najlepšie komunikačné akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Prvá časť 

Komunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v komunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile US Inc. (TMUS:NASDAQ). Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb.

trojročný graf Communication Services Select Sector, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti komunikácií reprezentované Communication Services Select Sector SPDR ETF (XLC), prekonali širší trh. Index XLC poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 90,7%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 79,4%. 

Tu sú 3 najlepšie komunikačné akcie s najlepšou hodnotou.

Komunikačné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Dividendový výnos: 1,85%

päťročný graf Nexstar Media Group, zdroj: GOOGLE

Nexstar Media Group Inc. (NXST:NASDAQ) :  Nexstar Media Group je spoločnosť pôsobiaca v oblasti televízneho vysielania a digitálnych médií. Zameriava sa na akvizíciu, vývoj a prevádzku televíznych staníc, interaktívnych komunitných webov a služieb digitálnych médií na stredne veľkých trhoch v USA.

Dividendový výnos: 2,95%

päťročný graf TDS, zdroj: GOOGLE

Telephone and Data Systems Inc. (TDS:NYSE) :  Telephone and Data Systems je diverzifikovaná telekomunikačná spoločnosť, ktorá predáva spotrebiteľom v USA mobilné, telefónne, širokopásmové, káblové a internetové protokoly.

päťročný graf Dish Network, zdroj: GOOGLE

DISH Network Corp. (DISH:NASDAQ) : DISH Network Corp. predáva televízne programy na predplatné satelitného vysielania. Spoločnosť tiež ponúka zvukové programovanie a interaktívne televízne služby. Spoločnosť DISH 8. marca oznámila, že získa Republic Wireless, operátora mobilnej virtuálnej siete, ktorý slúži v sieti T-Mobile. Spoločnosť DISH získa v transakcii zhruba 200 000 zákazníckych vzťahov spolu so značkou Republic Wireless a ďalšími aktívami za nezverejnenú sumu.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár