Najlepšie kozmetické akcie na prvý kvartál 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Kozmetický priemysel vyrába spotrebiteľské kozmetické výrobky, ako sú make-up, krémy, šampóny, parfumy, farby na vlasy a doplnky. Spoločnosti v tejto skupine zahŕňajú Revlon Inc. (REV:NYSE), Inter Parfums Inc. (IPAR:NASDAQ) a juhokórejský Amorepacific Corp. (090430). Aj keď pre kozmetický priemysel neexistuje žiadna priama referenčná hodnota, tieto spoločnosti sú súčasťou sektorov buď cyklického spotrebiteľského sektora alebo necyklického spotrebiteľského sektora.

päťročný graf Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF, zdroj, GOOGLE

Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY) prekonal širší trh a zaznamenal celkovú ročnú návratnosť 31,2%. Naopak, Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) dosiahol slabý výkon s celkovou návratnosťou 10,5%. Celková návratnosť indexu Russell 1000 je za rovnaké obdobie 21,8 %.

Tu sú 3 najlepšie kozmetické akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce kozmetické akcie

Toto sú akcie kávy s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Coty, zdroj: GOOGLE

Coty Inc. (COTY:NYSE) : Coty vyrába a distribuuje vône, hygienické výrobky, výrobky na opaľovanie, ošetrenie pleti a farebnú kozmetiku. Svoje výrobky predáva obchodným domom, špecializovaným a veľkoobchodným maloobchodom a bezcolným obchodom na letiskách po celom svete. 9. decembra spoločnosť oznámila vymenovanie Laurenta Merciera za finančného riaditeľa. Mercier, ktorý bol predtým zástupcom finančného riaditeľa, vystriedal Pierre-André Terisseho.

päťročný graf Estee Lauder Companies, zdroj: GOOGLE

The Estée Lauder Companies Inc. : Estée Lauder sa zaoberá výrobou a marketingom širokej škály výrobkov starostlivosti o pleť, líčenia, vôní a starostlivosti o vlasy.

päťročný graf Kao Corp., zdroj: GOOGLE

Kao Corp. (TYO:4452) : Kao je japonský výrobca domácich a chemických výrobkov vrátane kozmetiky. Kozmetický segment spoločnosti Kao vyrába výrobky na starostlivosť o pleť, ako sú mydlá na make-up, čistiace prostriedky na tvár a čistiace prostriedky na celé telo, ako aj výrobky na starostlivosť o vlasy vrátane šampónov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár