Najlepšie kozmetické akcie na prvý kvartál 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Kozmetický priemysel vyrába spotrebiteľské kozmetické výrobky, ako sú make-up, krémy, šampóny, parfumy, farby na vlasy a doplnky. Spoločnosti v tejto skupine zahŕňajú Revlon Inc. (REV:NYSE), Inter Parfums Inc. (IPAR:NASDAQ) a juhokórejský Amorepacific Corp. (090430). Aj keď pre kozmetický priemysel neexistuje žiadna priama referenčná hodnota, tieto spoločnosti sú súčasťou sektorov buď cyklického spotrebiteľského sektora alebo necyklického spotrebiteľského sektora.

päťročný graf Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF, zdroj, GOOGLE

Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY) prekonal širší trh a zaznamenal celkovú ročnú návratnosť 31,2%. Naopak, Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) dosiahol slabý výkon s celkovou návratnosťou 10,5%. Celková návratnosť indexu Russell 1000 je za rovnaké obdobie 21,8 %.

Tu sú 3 najlepšie kozmetické akcie s najvyššou dynamikou.

Kozmetické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf e.l.f. Beauty, zdroj: GOOGLE

e.l.f. Beauty Inc. (ELF:NYSE) : e.l.f. Beauty poskytuje predovšetkým lacné kozmetické výrobky pre oči, pery a tvár. V novembri e.l.f. oznámila, že uzavrela partnerstvo s populárnou ženskou hviezdou videohier menom Loserfruit (Kathleen Belsten). Loserfruit má po celom svete viac ako 8 miliónov sledovateľov. Prostredníctvom partnerstva bude spoločnosť Loserfruit propagovať e.l.f. produkty potenciálnym zákazníkom generácie Z naprieč sociálnymi platformami vrátane Twitch, TikTok a YouTube. V nedávnom prieskume e.l.f., viac ako 70% e.l.f. fanúšikov uviedlo, že hrajú videohry, a 65% uviedlo, že radi sledujú, ako hráči hrajú na platformách ako Twitch a YouTube. Finančné podrobnosti týkajúce sa sponzorstva neboli zverejnené.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je estee-lauder.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-02-01-o-8.35.26-1024x372.png
päťročný graf Estee Lauder Companies, zdroj: GOOGLE

The Estée Lauder Companies Inc. : Estée Lauder sa zaoberá výrobou a marketingom širokej škály výrobkov starostlivosti o pleť, líčenia, vôní a starostlivosti o vlasy.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je ulta-beauty.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-02-01-o-8.21.51-1024x367.png
päťročný graf Ulta Beauty, zdroj: GOOGLE

Ulta Beauty Inc. (ULTA:NASDAQ) : Ulta Beauty prevádzkuje sieť kozmetických obchodov po celej USA. Spoločnosť predáva kozmetiku, výrobky na starostlivosť o pokožku a vlasy, vône a salónne služby. Počas tretieho kvartálu fiškálneho roka 2020, ktorý sa skončil 31. októbra, Ulta uviedla, že čistý predaj medziročne poklesol o 7,8% a čistý príjem klesol za rovnaké obdobie o 42,3%. Z dôvodu hospodárskeho narušenia spôsobeného COVID-19, spoločnosť v marci stiahla výhľad za rok 2020 a vo svojej poslednej štvrťročnej aktualizácii neposkytla výhľad ziskov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár