Najlepšie kozmetické akcie pre tretí kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Kozmetický priemysel vyrába kozmetické výrobky pre spotrebiteľov, ako sú líčidlá, pleťové vody, šampóny, parfumy, farby na vlasy a doplnky. Medzi spoločnosti v tejto skupine patria Revlon Inc. (REV), Inter Parfums Inc. (IPAR) a Amorepacific Corp. so sídlom v Južnej Kórei (090430). Aj keď pre kozmetický priemysel neexistujú žiadne priame referenčné hodnoty, tieto spoločnosti sú súčasťou spotrebiteľského sektora podľa vlastného uváženia spotrebiteľa. Kozmetické akcie, zastúpené prostredníctvom Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY), prekonali širší trh. V porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 za posledných 12 mesiacov dosiahli celkovú návratnosť 16,1%. Tieto čísla o výkonnosti trhu a štatistické údaje v tabuľkách nižšie sú z 9. júna 2020.

Tu sú tri najlepšie kozmetické akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom zárobkov a najvyššou dynamikou.

Kozmetické akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o kozmetické akcies najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Kao Corp. (TYO:4452): Kao je japonský výrobca domácich a chemických výrobkov vrátane kozmetiky. V 1. štvrťroku 2020 čisté tržby medziročne poklesli o 2,6%.

KOSÉ Corp. (TYO:4922): KOSÉ je japonská firma, ktorá vyrába, predáva a vyváža rôzne kozmetické výrobky vrátane výrobkov súvisiacich so starostlivosťou o pleť, starostlivosťou o vlasy a make-up. Výrobky KOSÉ sa predávajú predovšetkým na ázijských trhoch.

Beiersdorf AG (BEI:XETRA): Beiersdorf je nemecký výrobca so zameraním na výrobu výrobkov osobnej starostlivosti a kozmetiky, ako sú výrobky starostlivosti o pokožku a vlasy, dezodoranty a obväzy. Za prvý kvartál fiškálneho roka 2020 spoločnosť Beiersdorf zaznamenala medziročný pokles organického predaja o 3,6%.

Najrýchlejšie rastúce akcie kozmetiky

Jedná sa o kozmetické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom. Iba jeden produkt kozmetiky mal nárast zisku, čo odráža prudkú a náhlu globálnu recesiu zapríčinenú pandémiou COVID-19.

Kao Corp.

Kozmetické akcie s najvyššou hybnosťou

Toto sú akcie kozmetických výrobkov, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

e.l.f. Beauty Inc. (ELF:NYSE): e.l.f. Beauty poskytuje kozmetické výrobky pre oči, pery a tvár predovšetkým za nízku cenu. V júni e.l.f. Beauty oznámila spustenie novej rady výrobkov naplnených olejom CBD.

Estée Lauder Companies Inc. (EL.NYSE): Estée Lauder sa zaoberá výrobou a predajom širokej škály výrobkov starostlivosti o pleť, make-upu, vôní a vlasových prípravkov.

L’Oréal S.A. (OR:EPA): L’Oréal je francúzsky výrobca kozmetiky. Spoločnosť ponúka špirály, lesky na pery, očné tiene, laky na nechty a množstvo ďalších produktov na starostlivosť o pleť, vlasy a telo. Spoločnosť vykázala za prvý kvartál fiškálneho roka 2020 pokles tržieb o 4,8%.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár