Najlepšie anticyklické akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Spoločnosti v cyklickom spotrebiteľskom sektore predávajú tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, ako napríklad prístroje, autá a zábava. Medzi významné príklady patria Home Depot Inc. (HD:NYSE), McDonald’s Corp. (MCD:NYSE) a Nike Inc. (NKE:NYSE). Tieto spoločnosti majú tendenciu byť citlivejšie na celkový obchodný cyklus, pretože u spotrebiteľov je väčšia pravdepodobnosť, že v ťažkých časoch znížia alebo odložia svoje dobrovoľné nákupy. Naopak, spoločnosti v necyklickom sektore sa zameriavajú na základné každodenné položky – ako sú potraviny a nápoje.

päťročný graf Consumer Discretary Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v cyklickom sektore reprezentované v Consumer Discreteary Select Sector SPDR ETF (XLY), dramaticky prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 29,5% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 18,2% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie necyklické spotrebiteľské akcie s najvyššou dynamikou.

Necyklické spotrebiteľské akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Boston Beer, zdroj: GOOGLE

Boston Beer Co. Inc. (SAM:NYSE) : Spoločnosť Boston Beer Co. vyrába remeselne varené pivá a jablčné vína, ako prostredníctvom svojich vlastných pivovarov, tak aj prostredníctvom zmlúv s externými pivovarmi. Medzi najobľúbenejšie značky spoločnosti patria Samuel Adams, Oregon Beer and Brewing a HardCore.

päťročný graf Chegg, zdroj: GOOGLE

Chegg Inc. (CHGG:NYSE) : Chegg ponúka online vzdelávacie služby vrátane pomoci s domácimi úlohami a výber kurzov. Predáva tiež výrobky vrátane učebníc na požičanie a príručiek. Vo svojej finančnej správe za tretí kvartál 2020 spoločnosť Chegg vykázala medziročný nárast celkových čistých výnosov o 63,6% a čistú stratu príjmov vo výške 37,1 milióna dolárov. Spoločnosť zaznamenala medziročný nárast počtu predplatiteľov Chegg Services.

dvojročný graf Beyond Meat, zdroj: GOOGLE

Beyond Meat Inc. (BYND:NASDAQ) : Beyond Meat vyvíja rastlinné bielkovinové potravinové výrobky vrátane hamburgerov, klobás a drobkov. Za 3. štvrťrok, ktorý sa skončil 26. septembra, spoločnosť Beyond Meat vykázala medziročný nárast čistých výnosov o 2,7% a čistú stratu príjmov o 19,3 milióna dolárov. Generálny riaditeľ spoločnosti uviedol, že nižšie ako očakávané výsledky boli dôsledkom pretrvávajúcich výziev u väčšiny zákazníkov potravinovej služby spoločnosti kvôli COVID-19.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár