Najlepšie necyklické akcie spotrebného tovaru na apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Sektor spotrebiteľských tovarov pozostáva zo spoločností, ktoré vyrábajú a predávajú výrobky, ktoré sa považujú za nevyhnutné pre každodenné použitie. Patria k nim výrobky pre domácnosť, potraviny, nápoje, hygienické výrobky a iné výrobky, ktoré jednotlivci buď nechcú alebo nemôžu odstrániť zo svojich rozpočtov, a to ani v časoch finančných problémov. V dôsledku toho sa tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržať stabilný rast bez ohľadu na stav hospodárstva. Medzi veľké mená v tomto odvetví patria Colgate-Palmolive Co. (CL), Procter & Gamble Co. (PG) a Walmart Inc. (WMT). Akcie spotrebného tovaru, reprezentované Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), prekonali širší trh s celkovým výnosom -5,7% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 -13,5% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najobľúbenejšie akcie spotrebného tovaru s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie spotrebiteľských tovarov s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie spotrebiteľských tovarov s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Campbell Soup Co.(CPB:NYSE) : Campbell Soup vyrába a uvádza na trh potraviny a nápoje, vrátane omáčok na cestoviny značky Prego, mexických omáčok, zemiakových lupienkov značky Kettle, orechov Emerald, štiav V8 a ďalších.

Sysco Corp.(SYY:NYSE) : Spoločnosť Sysco predáva a distribuuje rôzne druhy potravín a ich príbuzných výrobkov predovšetkým do potravinárskeho priemyslu alebo mimo priemyslu. Niektoré z týchto výrobkov zahŕňajú škálu mrazených potravín, čerstvých produktov, konzervovaných a suchých potravín, zákuskov, nápojov a nepotravinárskych výrobkov – ako sú obrúsky a čistiace prostriedky. Spoločnosť oznámila v januári, že Kevin Hourican, bývalý výkonný viceprezident CVS Health a prezident CVS Pharmacy, nahradí Toma Beného ako prezidenta a generálneho riaditeľa spoločnosti, počnúc 1. februárom 2020.

Tyson Foods Inc.(TSN:NYSE) : Tyson Foods vyrába, distribuuje a predáva kuracie, hovädzie, bravčové a pripravené potraviny. Medzi jej značky patria Hillshire Farm, Sara Lee a State Fair. Spoločnosť vykázala v prvom štvrťroku fiškálneho roka 2020 nárast tržieb o 6,1% v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, keď čistý zisk vzrástol o 1,6%.

Najrýchlejšie rastúce akcie spotrebného tovaru

Jedná sa o akcie spotrebného tovaru s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Newell Brands Inc.(NWL:NASDAQ) : Newell Brands je maloobchod spotrebného tovaru, vrátane domácich potrieb, bytového textilu, kancelárskych potrieb, náradia a vlasových doplnkov. Medzi značky spoločnosti patria Sharpie, Paper Mate, Elmer’s, Coleman a Rubbermaid.

Coca-Cola Co.(KO:NYSE): Coca-Cola sa zaoberá výrobou a predajom nealkoholických nápojov vrátane, vody, vylepšených vodných a športových nápojov, džúsu, mliečnych a rastlinných nápojov, čaju, kávy a energetických nápojov. Spoločnosť v decembri oznámila, že Francisco Crespo odíde niekedy v roku 2020 z funkcie vedúceho oddelenia rastu.

Molson Coors Beverage Co.(TAP:NYSE): Molson Coors je holdingová spoločnosť, ktorá vyrába a predáva pivo. Medzi jej značky patria Coors Light, Miller Lite a Molson Canadian.

Akcie spotrebiteľských tovarov s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie spotrebného tovaru, ktoré dosiahli najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

The Kroger Co.(KR:NYSE): Kroger prevádzkuje supermarkety, drogérie, obchodné domy, klenotníctva a obchody so zmiešaným tovarom. Spoločnosť sa tiež zaoberá výrobou a spracovaním niektorých potravín, ktoré predáva vo svojich supermarketoch.

Target Corp. (TGT:NYSE): Target vlastní a prevádzkuje obchod so zmiešaným tovarom a potravinami, ako aj plne integrované online podnikanie. Spoločnosť ponúka široký sortiment bežného tovaru a potravín. Cieľ vykázal rast výnosov o 3,6% a upravený rast zriedeného EPS o 18,4% za celý rok 2019, ktorý sa skončil 1. februára 2020.

Costco Wholesale Corp.(COST:NASDAQ) : Medzi výrobky spoločnosti patria potraviny, nápoje, čistiace prostriedky, spotrebiče, výrobky pre zdravie a krásu, hardware, elektronika a farmaceutické výrobky. Spoločnosť Costco nedávno oznámila, že dokončila akvizíciu spoločnosti Innovel Solutions, poskytovateľa komplexných logistických riešení od tretích strán, za 1 miliardu dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár