Najlepšie necyklické spotrebiteľské akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Sektor necyklických spotrebiteľských tovarov tvoria spoločnosti, ktoré vyrábajú a predávajú predmety, ktoré sú považované za nevyhnutné pre každodenné použitie. Medzi spotrebiteľské základné výrobky patria domáce potreby, potraviny, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie predmety, ktoré jednotlivci nie sú ochotní alebo schopní vylúčiť zo svojho rozpočtu ani v čase finančných problémov. Vo výsledku sa teda tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržiavať stabilný rast bez ohľadu na stav ekonomiky. Medzi veľké mená v tomto sektore patria spoločnosti Procter & Gamble Co. (PG:NYSE), Coca-Cola Co. (KO:NYSE) a General Mills Inc. (GIS:NYSE).

päťročný graf Consumer Stables Select Sector, zdroj. GOOGLE

Akcie reprezentované v sektore Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 5,7% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 11,0% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie akcie spotrebného tovaru s najrýchlejším rastom výnosov.

Najrýchlejšie rastúce necyklické spotrebiteľské akcie

Toto sú akcie základných výrobkov pre spotrebiteľa s najvyšším medziročným rastom EPS za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Albertson Companies, zdroj: GOOGLE

Albertsons Companies Inc. (ACI:NYSE) : Spoločnosť Albertsons Companies prevádzkuje obchody s potravinami a drogériou po celej USA. V prvom štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 20. júna, spoločnosť uviedla medziročný rast digitálneho predaja o 276%, čo Albertsons pripísal pandémii COVID- 19.

päťročný graf Kroger Co., zdroj: GOOGLE

The Kroger Co. (KR:NYSE) : Kroger prevádzkuje supermarkety, drogérie, hypermarkety, klenotníctva a samoobsluhy. Spoločnosť sa tiež zaoberá výrobou a spracovaním niektorých potravín, ktoré predáva vo svojich supermarketoch.

päťročný graf Ollie’s Bargain Outlet Holdings Inc., zdroj: GOOGLE

Ollie’s Bargain Outlet Holdings Inc. (OLLI:NASDAQ) : Ollie’s Bargain Outlet Holdings je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje maloobchodné predajne poskytujúce značkové výrobky za zľavnené ceny. Medzi najrôznejšie výrobky predávané v obchodoch Ollie’s Bargain Outlet patria domáce potreby, knihy a kancelárske potreby, výrobky do postele a do kúpeľa, podlahové krytiny, železiarsky tovar, hračky a jedlo. Prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Ollie John Swygert označil druhý kvartál fiškálneho roka 2020 spoločnosti, ktorá sa skončila 1. augusta, za najlepší štvrťrok v 38-ročnej histórii spoločnosti. Okrem iného upozorňuje na to, že čistý predaj medziročne vzrástol o 58,5%, hrubý zisk sa medziročne zvýšil o 66,8%, pričom spoločnosť v tomto štvrťroku otvorila šesť nových prevádzok.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár