Najlepšie necyklické spotrebiteľské akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Sektor necyklických spotrebiteľských tovarov tvoria spoločnosti, ktoré vyrábajú a predávajú predmety, ktoré sú považované za nevyhnutné pre každodenné použitie. Medzi spotrebiteľské základné výrobky patria domáce potreby, potraviny, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie predmety, ktoré jednotlivci nie sú ochotní alebo schopní vylúčiť zo svojho rozpočtu ani v čase finančných problémov. Vo výsledku sa teda tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržiavať stabilný rast bez ohľadu na stav ekonomiky. Medzi veľké mená v tomto sektore patria spoločnosti Procter & Gamble Co. (PG:NYSE), Coca-Cola Co. (KO:NYSE) a General Mills Inc. (GIS:NYSE).

päťročný graf Consumer Stables Select Sector, zdroj. GOOGLE

Akcie reprezentované v sektore Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 5,7% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 11,0% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie akcie spotrebného tovaru s najvyššou dynamikou.

Necyklické spotrebiteľské akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie základných výrobkov pre spotrebiteľa, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Boston Beer, zdroj: GOOGLE

Boston Beer Co. Inc. (SAM:NYSE) : Spoločnosť Boston Beer Co. vyrába remeselne varené pivá a jablčné vína, ako prostredníctvom svojich vlastných pivovarov, tak aj prostredníctvom zmlúv s externými pivovarmi. Medzi najobľúbenejšie značky spoločnosti patria Samuel Adams, Oregon Beer and Brewing a HardCore. Spoločnosť Boston Beer Co. predáva svoje výrobky veľkoobchodným distribútorom.

ročný graf Chegg Inc., zdroj: GOOGLE

Chegg Inc. (CHGG:NYSE) : Chegg ponúka online vzdelávacie služby vrátane pomoci s domácimi úlohami a výberu kurzov, ako aj produkty vrátane učebníc a manuálov. Za 2. štvrťrok Chegg oznámil medziročný nárast čistých výnosov a čistých ziskov o 10,6 miliónov dolárov (o 63%). Spoločnosť tiež zvýšila svoj výhľad pre rok 2020 na základe rastúceho dopytu po online vzdelávacích službách uprostred prebiehajúcej pandémie COVID-19.

päťročný graf 2U Inc., zdroj: GOOGLE

2U Inc. (TWOU:NASDAQ) : Rovnako ako Chegg, aj 2U poskytuje online vzdelávacie služby. Spoločnosť poskytuje vysokoškolské aj postgraduálne študijné programy v rôznych oblastiach vrátane sociálnej práce, verejnej správy, zdravotníctva, práva a dátovej vedy. 2U ponúka tieto služby zákazníkom z celého sveta.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár