Najlepšie necyklické spotrebiteľské akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Sektor necyklických spotrebiteľských tovarov tvoria spoločnosti, ktoré vyrábajú a predávajú predmety, ktoré sú považované za nevyhnutné pre každodenné použitie. Medzi spotrebiteľské základné výrobky patria domáce potreby, potraviny, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie predmety, ktoré jednotlivci nie sú ochotní alebo schopní vylúčiť zo svojho rozpočtu ani v čase finančných problémov. Vo výsledku sa teda tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržiavať stabilný rast bez ohľadu na stav ekonomiky. Medzi veľké mená v tomto sektore patria spoločnosti Procter & Gamble Co. (PG:NYSE), Coca-Cola Co. (KO:NYSE) a General Mills Inc. (GIS:NYSE).

päťročný graf Consumer Stables Select Sector, zdroj. GOOGLE

Akcie reprezentované v sektore Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 5,7% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 11,0% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie akcie spotrebného tovaru s najlepšou hodnotou, najvyššou dynamikou.

Najlepšie hodnotné necyklické spotrebiteľské akcie

Jedná sa o základné spotrebné materiály s najnižším 12-mesačným pomerom trhovej ceny k zisku (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

ročný graf Albertsons Companies, zdroj: GOOGLE

Albertsons Companies Inc. (ACI:NYSE) : Spoločnosť Albertsons Companies prevádzkuje obchody s potravinami a drogériou po celej USA. V prvom štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 20. júna, spoločnosť uviedla medziročný rast digitálneho predaja o 276%, čo Albertsons pripísal pandémii COVID- 19.

päťročný graf Campbell Soup, zdroj: GOOGLE

Campbell Soup Co. (CPB:NYSE) : Campbell Soup vyrába a predáva potravinové a nápojové výrobky vrátane cestovinových omáčok Prego, mexických omáčok Pace, zemiakových lupienkov značky Kettle, orechov, džúsov V8 a ďalších. Spoločnosť Campbell Soup za svoj fiškálny rok 2020, ktorý sa skončil 2. augusta, vykázala medziročný nárast čistého predaja o 7% a zvýšenie zisku na akciu (EPS) z pokračujúcich operácií o 24%. Tieto zisky boli do veľkej miery ovplyvnené medziročným fiškálnym ziskom fiškálneho štvrtého kvartálu o 18%, ktorý Campbell pripísal zvýšeniu tržieb za polievky, cestoviny, omáčky na cestoviny a nápoje V8 uprostred pandémie COVID-19.

päťročný graf Kroger Co., zdroj: GOOGLE

The Kroger Co. (KR:NYSE) : Kroger prevádzkuje supermarkety, drogérie, hypermarkety, klenotníctva a samoobsluhy. Spoločnosť sa tiež zaoberá výrobou a spracovaním niektorých potravín, ktoré predáva vo svojich supermarketoch.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár