Najlepšie oceľové akcie pre tretí kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Oceliarsky priemysel je súčasťou sektora základných materiálov a skladá sa zo spoločností, ktoré sa zaoberajú výrobou ocele, ťažbou a súvisiacimi činnosťami. Aj keď oceľ bola v minulosti hlavným priemyselným odvetvím USA, počet oceliarní, ktoré vyrábajú kov, v posledných niekoľkých desaťročiach prudko klesá v dôsledku zahraničnej konkurencie. Medzi veľké mená svetového oceliarskeho priemyslu patria Rio Tinto PLC (RIO), Vale S.A. (VALE) a Reliance Steel & Aluminium Co. (RS). Akcie ocele, zastúpené v VanEck Vectors Steel ETF (SLX), výrazne podhodnotili širší trh s celkovým výnosom -24,9% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 vo výške 6,5% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 15. júnu.

Tu sú tri najpredávanejšie akcie ocele s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Oceľové akcie s najlepšou hodnotou

Sú to akcie ocele s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Companhia Siderurgica Nacional (SID:NYSE): Medzi najväčšie oceliarne v Latinskej Amerike patrí Companhia Siderurgica Nacional so sídlom v Brazílii. Predáva celý rad oceľových polotovarov určených na použitie vo viacerých priemyselných odvetviach.

Cleveland-Cliffs Inc. (CLF:NYSE): Cleveland-Cliffs je spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou železnej rudy, ktorá vyrába pelety, hrudky a iné materiály zo železnej rudy na použitie v globálnom oceliarskom priemysle. Spoločnosť v júni oznámila, že výstavba závodu v Ohiu a ťažba v Michigane sa obnoví skôr, ako sa plánovalo. Obe operácie boli v marci zastavené kvôli pandémii COVID-19.

Commercial Metals Co. (CMC:NYSE): Commercial Metals vyrába a recykluje oceľové a kovové výrobky a ponúka súvisiace materiály a služby. Niektoré z jej výrobkov zahŕňajú kovový šrot, výstužné tyče, obchodné tyče, ľahké stavebné výrobky, vyrobené sieťoviny a ďalšie. V druhom kvartáli fiškálneho roka 2020 zaznamenali Commercial Metals svoje zisky z pokračujúcich prevádzok medziročne o 326% vyššie.

Najrýchlejšie rastúce akcie ocele

Jedná sa o akcie ocele s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom. V tomto období zaznamenali rast zisku iba dve spoločnosti. Tretia spoločnosť zo zoznamu vykázala najmenší pokles zárobkov v porovnaní s ostatnými výrobcami ocele.

Labrador Iron Ore Royalty Corp (LIFZF): Kanadská spoločnosť Labrador Iron Ore Royalty je držiteľom hlavného poplatku za všetky výrobky súvisiace so spoločnosťou Iron Ore Company v Kanade. Spoločnosť Iron Ore Company v Kanade vyrába železnú rudu pre globálnych zákazníkov. Ďalej predáva meď, hliník, titán a ďalšie kovy.

Steel Dynamics Inc (STLD:NASDAQ): Výrobca uhlíkovej ocele a recyklátor kovov Steel Dynamics ponúka výrobky vrátane plochých valcovaných oceľových plechov a nosníkov. 22. mája spoločnosť oznámila vyplatenie dividend za druhý kvartál 2020 vo výške 0,25 dolárov na akciu, ktorá sa má vyplatiť okolo 10. júla 2020.

Oceľové akcie s najvyššou dynamikou

Sú to akcie ocele, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov. Napriek masívnemu poklesu väčšiny akcií ocele, sú tri akcie ocele, ktoré vykázali kladné výnosy.

Reliance Steel & Aluminium Co. (RS:NYSE): Reliance Steel & Aluminium pôsobí ako servisné stredisko v oblasti kovov, ktoré predáva zliatiny, hliník, mosadz, meď, uhlíkovú oceľ, nehrdzavejúcu oceľ, titán a špeciálne oceľové výrobky zákazníkom v širokom spektre priemyselných odvetví. Spoločnosť tiež ponúka služby v oblasti presnej výroby plechov a vyrába kovové diely pre rôzne konečné použitie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár