Najlepšie penny akcie ropy a zemného plynu

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Ropa

Druhá časť

Oblasť ropných a plynových  penny akcií tvoria malé spoločnosti zapojené do prieskumu, ťažby, rafinácie a prepravy ropných a plynových produktov. Tieto akcie sa zvyčajne obchodujú pod 5 dolárov na akciu. Medzi  ropný a plynárenský priemysel  patria aj spoločnosti, ktoré poskytujú služby vŕtania a údržby vrtov. Medzi príklady týchto penny akcií patrí Kosmos Energy Ltd. (KOS), Abraxas Petroleum Corp. (AXAS) a SM Energy Co. (SM).

ročný graf Invesco s&p 500 SmallCap Energy ETF, zdroj: GOOGLE

Penny akcie nafty a plynu sú reprezentované v Invesco S&P SmallCap Energy ETF (PSCE), aj keď fond obsahuje mnoho akcií s mikro a malým stropom, ktoré sa nepovažujú za penny akcie. PSCE dramaticky prekonal širší trh s celkovým výnosom 184,4% za posledných 12 mesiacov, čo je takmer trojnásobok celkového výnosu Russell 1000, 62,7%, k 29. marcu 2021. 

Tu sú 3 najvýznamnejšie penny akcie ropy a zemného plynu s najlepšou hodnotou.

Najrýchlejšie rastúce penny akcie ropy a zemného plynu

Jedná sa o penny akcie ropy a zemného plynu podľa rebríčka  rastového modelu, ktorý hodnotí spoločnosti na základe váhy 50/50 ich posledného kvartálneho medziročného rastu výnosov a ich posledného kvartálneho medziročného rastu zisku na akciu (EPS). Tržby aj príjmy sú rozhodujúcimi faktormi úspechu spoločnosti. Preto hodnotenie spoločností iba podľa jednej metriky rastu robí hodnotenie náchylným na účtovné anomálie daného kvartálu (ako sú zmeny v daňových zákonoch alebo náklady na reštrukturalizáciu), kvôli ktorým môže byť jeden alebo druhý údaj nereprezentatívny pre podnikanie vo všeobecnosti. 

päťročný graf Headwater Exploration, zdroj: GOOGLE

Headwater Exploration Inc. (HWX:TSE) : Spoločnosť Headwater Exploration so sídlom v Kanade je producentom ropy a zemného plynu slúžiaca zákazníkom v Kanade. Spoločnosť skúma a rozvíja nehnuteľnosti v New Brunswicku a Alberte.

Dividendový výnos: 0,39%

päťročný graf Peyto Exploration and Development, zdroj: GOOGLE

Peyto Exploration & Development Corp. (PEY:TSE) : Peyto Exploration & Development je kanadská ropná a plynárenská spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou nekonvenčných zdrojov zemného plynu v Alberte, Kanade.  

Dividendový výnos: 9,19%

päťročný graf CES Energy Solutions, zdroj: GOOGLE

CES Energy Solutions Corp. (CEU:TSE): CES Energy Solutions je kanadská spoločnosť poskytujúca komerčné služby poskytujúca vŕtanie, špeciálnu chemickú výrobu, odpadové a vodné hospodárstvo a ďalšie služby. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom v USA a Kanade. Čistý príjem za 4. kvartál 2020 vzrástol medziročne o 239,7%, pretože celkové zisky poklesli medziročne o 32,6%. Spoločnosť uviedla, že negatívne sily ovplyvňujúce CES Energy po väčšinu roku 2020 v štvrtom kvartáli ustúpili kvôli správe o úspešných vakcínach na COVID-19. Spoločnosti CES pomohlo zvrátenie dočasných odstávok výroby v hlavných povodiach a zlepšenie vŕtania a dokončovania. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár