Najlepšie penny akcie ropy a zemného plynu

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Ropa

Prvá časť

Oblasť ropných a plynových  penny akcií tvoria malé spoločnosti zapojené do prieskumu, ťažby, rafinácie a prepravy ropných a plynových produktov. Tieto akcie sa zvyčajne obchodujú pod 5 dolárov na akciu. Medzi  ropný a plynárenský priemysel  patria aj spoločnosti, ktoré poskytujú služby vŕtania a údržby vrtov. Medzi príklady týchto penny akcií patrí Kosmos Energy Ltd. (KOS), Abraxas Petroleum Corp. (AXAS) a SM Energy Co. (SM).

ročný graf Invesco s&p 500 SmallCap Energy ETF, zdroj: GOOGLE

Penny akcie nafty a plynu sú reprezentované v Invesco S&P SmallCap Energy ETF (PSCE), aj keď fond obsahuje mnoho akcií s mikro a malým stropom, ktoré sa nepovažujú za penny akcie. PSCE dramaticky prekonal širší trh s celkovým výnosom 184,4% za posledných 12 mesiacov, čo je takmer trojnásobok celkového výnosu Russell 1000, 62,7%, k 29. marcu 2021. 

Tu sú 3 najvýznamnejšie penny akcie ropy a zemného plynu s najlepšou hodnotou.

Najlepšie penny akcie ropy a zemného plynu

Ide o akcie ropy a zemného plynu s najnižším 12-mesačným  pomerom koncových cien k zisku (P / E) . Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

Dividendový výnos: 4,30%

päťročný graf Ultrapar Participacoes, zdroj: GOOGLE

Ultrapar Participacoes SA (BVMF:UGPA3) : Ultrapar Participacoes je brazílska holdingová spoločnosť, ktorej dcérske spoločnosti poskytujú služby skladovania a distribúcie plynu a petrochémie.

päťročný graf Helix Energy Solutions, zdroj: GOOGLE

Helix Energy Solutions Group Inc. (HLX:NYSE) :  Helix Energy Solutions je pobrežná energetická spoločnosť zameraná na podmorskú výstavbu a údržbu a záchranné služby pre pobrežný priemysel so zemným plynom a ropou. Spoločnosť tiež ponúka intervenčné a robotické operácie v pobrežnom priemysle. Začiatkom marca spoločnosť Helix Energy Solutions oznámila, že uzavrela dohodu s HWCG LLC, konzorciom spoločností zaoberajúcich sa hlbokomorskou ťažbou ropy a plynu. Podľa podmienok dohody poskytne spoločnosť Helix v Mexickom zálive za ročný poplatok za zadržanie služby pobrežných intervenčných a kontrolných vrtov, ktoré sa nazývajú Helix Fast Response System. Spoločnosť Helix zlepšila svoje zručnosti v oblasti kontroly a zadržiavania počas výbuchu Macondo Deepwater Horizon v roku 2010. 

Dividendový výnos: 10,92%

trojročný graf Falcon Minerals, zdroj: GOOGLE

Falcon Minerals Corp. (FLMN:NASDAQ) : Falcon Minerals je energetická spoločnosť, ktorá získava a vŕta a spracúva ropné a zemné plyny. Spoločnosť poskytuje svoje služby zákazníkom v USA. Za 4. kvartál 2020 klesol čistý príjem spoločnosti Falcon Minerals akcionárom medziročne takmer o 85%, zatiaľ čo celkový zisk klesol medziročne o 27,2%. Vzhľadom na niekoľko pozitívnych faktorov spoločnosť uviedla, že očakáva zlepšenie v roku 2021, vrátane 10%-ného rastu jej základného podnikania.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár