Najlepšie priemyselné akcie na apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Priemysel Služby Technológie

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti, ktoré vyrábajú a poskytujú služby pre stroje, zariadenia a dodávky, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe. Tieto spoločnosti úzko súvisia s hospodárstvom a ich objem podnikania sa počas recesií často zmenšuje, hoci každý priemyselný podsektor má odlišné výkony. Medzi známe spoločnosti v tejto skupine patria Honeywell International Inc. (HON), General Electric Co. (GE) a Caterpillar Inc. (CAT). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti, ktoré poskytujú služby leteckej dopravy, ako je napríklad American Airlines Group Inc. (AAL). Priemyselné akcie reprezentované v Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), dramaticky podcenili širší trh a investorom poskytli celkovú návratnosť -20,5% oproti celkovej návratnosti S&P 500 -10,2% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najlepšie priemyselné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Priemyselné akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o priemyselné akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

United Airlines Holdings Inc. (UAL:NASDAQ).: United Airlines poskytujú letecké dopravné služby pre cestujúcich a náklad po celom svete. V reakcii na pandemické a prísnejšie nariadenia COVID-19 United Airlines 20. marca oznámili, že v apríli znížia svoj medzinárodný letový poriadok o 95%.

American Airlines Group Inc.(AAL:NASDAQ): American Airlines sa zaoberá prevádzkou celosvetovej siete leteckých spoločností. Spolu s ďalšími významnými leteckými spoločnosťami, American dramaticky znížila svoj letový poriadok v reakcii na COVID-19.

Delta Air Lines Inc.(DAL:NYSE): Delta Air Lines ponúka leteckú dopravu a súvisiace služby pre zákazníkov, náklad a poštu. Spoločnosť poskytuje služby po celom svete a tiež znížila svoje služby v dôsledku vírusu.

Najrýchlejšie rastúce priemyselné akcie

Jedná sa o priemyselné akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Alaska Air Group Inc. (ALK:NYSE): Alaska Air prevádzkuje a riadi viac ako 1 200 denných letov do 115 destinácií v Spojených štátoch, Mexiku, Kanade a Kostarike. Spoločnosť 25. marca oznámila plány na zníženie svojho letového poriadku na apríl a máj o 70% s cieľom šetriť hotovosť.

Rockwell Automation Inc. (ROK:NYSE): Rockwell Automation vyrába a montuje aizáciu a ďalšie digitálne produkty pre architektonické, elektrické, automobilové, polovodičové, potravinárske a nápojové aplikácie, energetiku a biologické vedy.

Roper Technologies Inc. (ROP:NYSE) : Roper Technologies poskytuje softvér, strojárstvo, vytváranie sietí, meracie, analytické a kybernetické produkty pre stavebníctvo, zdravotníctvo, školstvo, výrobu, akademický priemysel, špičkové technológie, bezpečnosť, vodné hospodárstvo, energetiku, poľnohospodárstvo a ďalšie priemyselné odvetvia. V marci spoločnosť oznámila dividendu vo výške 0,5125 dolárov na akciu splatnú 22. apríla 2020.

Priemyselné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o priemyselné akcie, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Old Dominion Freight Lines Inc.(ODFL:NASDAQ) : Old Dominion Freight Lines, ktorý slúži pre regionálne trhy v USA, je dopravcom motorových vozidiel, ktorý prepravuje zásielky rôznych druhov tovaru a komodít. Spoločnosť nedávno oznámila, že jej tržby za prvý kvartál 2020 sa medziročne znížili o 1%, hoci objemové trendy zostali rovnaké.

Copart Inc.(CPRT:NASDAQ) : Copart je poskytovateľom aukcií online a služieb remarketingu online pre zachránené vozidlá, ktoré sa predávajú predovšetkým licencovaným demontážnikom, prestavateľom a predajcom ojazdených vozidiel.

Kansas City Southern (KSU:NYSE): Spoločnosť Kansas City Southern, ktorá pôsobí ako holdingová spoločnosť, prevádzkuje prostredníctvom svojich dcérskych spoločností systém železníc. Systém slúži zákazníkom v USA a Mexiku. Za rok 2019 spoločnosť vykázala tržby vo výške 2,9 miliardy dolárov, medziročne o 6% viac.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár