Najlepšie priemyselné akcie na august 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti, ktoré vyrábajú stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a vo výrobe, ako aj pri poskytovaní s tým súvisiacich služieb. Tieto spoločnosti úzko súvisia s hospodárstvom a objem ich podnikania sa počas recesií často zmenšuje, hoci každý priemyselný podsektor často pôsobí odlišne. Medzi známe spoločnosti patria Caterpillar Inc. (CAT), Honeywell International Inc. (HON) a Boeing Co. (BA). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti, ktoré poskytujú služby leteckej dopravy, ako je napríklad American Airlines Group Inc. (AAL).

Priemyselné akcie, zastúpené v Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), výrazne podhodnotili širší trh a dosiahli celkový výnos -6,6% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 vo výške 12,2% za posledných 12 mesiacov, čo je medzera vo výkonnosti takmer 19 percentuálnych bodov. Tieto čísla o výkonnosti trhu a štatistické údaje v tabuľkách nižšie sú k 21. júlu.

Tu sú tri najlepšie priemyselné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Priemyselné akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o priemyselné akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Johnson Controls International PLC (JCI:NYSE): Johnson Controls je nadnárodný konglomerát so sídlom v Írsku, ktorý poskytuje stavebné výrobky a technologické riešenia vrátane leteckých systémov, správy budov, riadenia HVAC, bezpečnosti a riešení požiarnej bezpečnosti.

Alaska Air Group Inc (ALK:NYSE): Alaska Air prevádzkuje a riadi viac ako 1 200 denných letov do 115 destinácií v USA, Mexiku, Kanade a Kostarike. Spoločnosť 5. mája vykázala čistú stratu vo výške 232 miliónov dolárov za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020. Spoločnosť Alaska Air uviedla, že od mája je dopyt o viac ako 90% pod normálnou úrovňou v dôsledku zdravotnej krízy COVID-19.

United Airlines Holdings Inc. (UAL:NASDAQ): United Airlines poskytujú letecké dopravné služby na celom svete pre cestujúcich a náklad. Spoločnosť začiatkom júla uviedla, že do augusta 2020 pridala o takmer 25 000 ďalších letov viac ako v predchádzajúcom mesiaci. United Airlines však uviedli, že počet plánovaných letov na august bol iba 40% z plánovaných letov v auguste 2019.

Najrýchlejšie rastúce priemyselné akcie

Jedná sa o priemyselné zásoby akcies najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Masco Corp. (MAS:NYSE) : Masco vyrába výrobky na vylepšenie domácnosti a stavebné výrobky, vrátane kohútikov, kuchynských a kúpeľňových skríň, architektonických náterov a hardvéru. Spoločnosť predáva svoje výrobky prostredníctvom hromadných obchodníkov, domácich centier, železiarstva a iných veľkoobchodných a maloobchodných predajní. Spoločnosť Masco 29. apríla vykázala nárast čistého príjmu o 323,6% z čistého rastu tržieb o 4,5% za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020.

General Electric Co. (GE:NYSE): General Electric predáva rozmanitú škálu technologických a finančných produktov a služieb. Ponúka letecké motory, výrobu energie, úpravu vody, domáce spotrebiče, priemyselné výrobky a obchodné a spotrebiteľské financovanie. Spoločnosť GE oznámila v polovici júna, že David Joyce, viceprezident spoločnosti GE a generálny riaditeľ spoločnosti GE Aviation, odíde do dôchodku po 40 rokoch v spoločnosti. John Slattery, generálny riaditeľ komerčného letectva na brazílskom leteckom konglomeráte Embraer S.A., nahradí Joyce ako prezident a generálny riaditeľ GE Aviation.

Dover Corp. (DOV:NYSE): Dover vyrába priemyselné výrobky a zariadenia. Medzi produkty spoločnosti patria tlač, identifikácia, označovanie a kódovanie, manipulácia s odpadom, chladiace systémy, vitríny, priemyselné čerpadlá, výdajné stojany a ďalšie.

Priemyselné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o priemyselné akcie, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Old Dominion Freight Lines Inc. (ODFL:NASDAQ): Old Dominion Freight Lines je motorový dopravca, ktorý prepravuje zásielky rôznych druhov tovaru a komodít. Spoločnosť slúži regionálnym trhom v USA.

Fastenal Co. (FAST:NASDAQ): Fastenal poskytuje priemyselné a stavebné dodávky zákazníkom po celom svete prostredníctvom veľkoobchodných aj maloobchodných kanálov. Spoločnosť 14. júla uviedla, že prudký nárast dopytu po výrobkoch osobnej ochrany (PPE) kompenzoval pokles predaja pre tradičné podniky v dôsledku pandémie koronavírusu v poslednom štvrťroku. Spoločnosť vykázala nárast čistého zisku o 16,7% z čistého rastu tržieb o 10,3% za druhý kvartál 2020 končiaci sa 30. júna 2020. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár