Najlepšie priemyselné akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Druhá časť

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti vyrábajúce stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj spoločnosti poskytujúce súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko späté s ekonomikou a ich objem obchodov počas recesií často prudko klesá, hoci každý priemyselný subsektor má často odlišné výkony. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT:NYSE), Honeywell International Inc. (HON:NYSE) a 3M Co. (MMM:NYSE). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UALNASDAQ).

päťročný graf Industrial Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie reprezentované v Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), podali nie práve najlepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 8,6% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 17,9% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie priemyselné akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce priemyselné akcie 

Toto sú priemyselné akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Rockwell Automation, zdroj: GOOGLE

Rockwell Automation Inc. (ROK:NYSE) : Spoločnosť Rockwell Automation vyrába produkty priemyselnej automatizácie vrátane riadiacich systémov, senzorov, ovládacích zariadení motorov a ovládacích panelov. Spoločnosť 18. novembra predstavila novú značku LifecycleIQ Services, ktorá klientom poskytuje vylepšenú kybernetickú bezpečnosť, služby digitálnej transformácie a podporu pracovných síl.

päťročný graf Agco Corp., zdroj: GOOGLE

AGCO Corp. (AGCO:NYSE) : AGCO vyrába a predáva poľnohospodársku techniku. Medzi produkty spoločnosti patria traktory, kombajny, postrekovače, zariadenie na krmoviny a náhradné diely.

päťročný graf Energizer Holdings, zdroj: GOOGLE

Energizer Holdings Inc. (ENR:NYSE) : Spoločnosť Energizer Holdings vyrába suché batérie a baterky. Prostredníctvom dcérskych spoločností spoločnosť ponúka alkalické, nabíjateľné, miniatúrne a uhlíkovo-zinkové batérie, ako aj svetelné produkty, starostlivosť o automobily a baterie. Za 4. štvrťrok 2020, ktorý sa skončil 30. septembra, Energizer vykázala medziročný nárast čistých tržieb o 6,1% a čistú stratu z pokračujúcich činností v dôsledku zániku dlhu a výdavkov na nadobudnutie a integráciu pred zdanením. Spoločnosť uviedla, že jej výkon bol ovplyvnený faktormi vrátane postupného zvýšenia nákladov na získavanie produktov súvisiacich s pandémiou COVID-19.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár