Najlepšie priemyselné akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Tretia časť

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti vyrábajúce stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj spoločnosti poskytujúce súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko späté s ekonomikou a ich objem obchodov počas recesií často prudko klesá, hoci každý priemyselný subsektor má často odlišné výkony. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT:NYSE), Honeywell International Inc. (HON:NYSE) a 3M Co. (MMM:NYSE). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UALNASDAQ).

päťročný graf Industrial Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie reprezentované v Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), podali nie práve najlepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 8,6% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 17,9% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie priemyselné akcie s najvyššou dynamikou.

Priemyselné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

dvojročný graf Virgin Galactic Holdings, zdroj: GOOGLE

Virgin Galactic Holdings Inc. (SPCE:NYSE) : Virgin Galactic je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyvíja rakety a ďalšie vesmírne vozidlá. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom v USA. 16. novembra spoločnosť uviedla, že jej vesmírny let, ktorý sa mal pôvodne uskutočniť medzi 19. a 23. novembrom, sa oneskoril v dôsledku nových opatrení COVID-19 od ministerstva zdravotníctva v Novom Mexiku. Tlačová správa zo 16. novembra uviedla, že nový dátum nebol stanovený.

päťročný graf Generac Holdings, zdroj: GOOGLE

Generac Holdings Inc. (GNRC:NYSE) : Generac Holdings vyrába automatické, prenosné a stacionárne pohotovostné generátory na použitie v komerčných, priemyselných, bytových a telekomunikačných aplikáciách.

päťročný graf FedEx, zdroj: GOOGLE

FedEx Corp. (FDX:NYSE) : FedEx ponúka balíkové a nákladné doručovacie služby prostredníctvom integrovanej globálnej siete. Spoločnosť ponúka celosvetové expresné doručovanie, pozemné doručovanie, nákladné zásielky s menšou nákladnou hmotou a rôzne služby v oblasti riadenia dodávateľského reťazca a colného sprostredkovania. Za 1. štvrťrok 2021, ktorý sa skončil 31. augusta, spoločnosť FedEx vykázala medziročný nárast výnosov o 13,5% a medziročný nárast čistého príjmu o 67,8%. Spoločnosť pripísala rast celkovému nárastu objemu FedEx International Priority a domácich rezidenčných balíčkových služieb, ako aj zlepšeniu výnosov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár