Najlepšie priemyselné akcie na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Prvá časť 

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti vyrábajúce stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj spoločnosti poskytujúce súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko späté s ekonomikou a ich objem obchodov počas recesií často prudko klesá, hoci každý priemyselný subsektor má často odlišné výkony. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT:NYSE), Honeywell International Inc. (HON:NYSE) a 3M Co. (MMM:NYSE). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UALNASDAQ).

päťročný graf Industrial Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie reprezentované v Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), podali nie práve najlepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 8,6% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 17,9% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie priemyselné akcie s najlepšou hodnotou.

Priemyselné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

dvojročný graf GrafTech International, zdroj: GOOGLE

GrafTech International Ltd. (EAF:NYSE) : GrafTech vyrába produkty na báze grafitu a uhlíka a ponúka s tým súvisiace služby. Medzi produkty spoločnosti patria grafitové elektródy, ropný ihlový koks a energetické riešenia na výrobu ocele, kremíkového kovu, elektroniky, hliníka a automobilových výrobkov. V treťom štvrťroku GrafTech vykázala medziročný pokles čistého príjmu o 46,4% a medziročný pokles čistého predaja o 31,8%. Spoločnosť pripísala poklesy vplyvu COVID-19 na výrobu ocele a dopyt zákazníkov.

päťročný graf Air Lease Corp., zdroj: GOOGLE

Air Lease Corp. (AL:NYSE) : Spoločnosť Air Lease sa zaoberá nákupom, predajom a lízingom komerčných lietadiel na celom svete.

päťročný graf Masco Corp., zdroj: GOOGLE

Masco Corp. (MAS:NYSE) : Masco vyrába a predáva rôzne výrobky pre vylepšenie domácnosti a stavebné výrobky. Spoločnosť predáva faucety, spotrebný materiál pre skrinky, architektonické nátery a iný stavebný materiál prostredníctvom železiarstiev, domácich centier, veľkoobchodov a maloobchodov. 10. novembra spoločnosť Masco oznámila, že jej dcérska spoločnosť Hansgrohe SE uzavrela dohodu o kúpe väčšinového podielu v holandskej spoločnosti Easy Sanitary Solutions B.V. Podmienky transakcie neboli v tom čase zverejnené.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár