Najlepšie priemyselné akcie na začiatku roku 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Priemysel

Priemyselný sektor tvoria spoločnosti, ktoré vyrábajú a poskytujú služby pre stroje, zariadenia a dodávky, ktoré sa používajú v stavebníctve a vo výrobe. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria General Electric Co. (GE), Lockheed Martin Corp. (LMT) a 3M Co. (MMM). Tento sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré poskytujú letecké dopravné služby, ako napríklad American Airlines, Inc. (AAL). Priemyselný sektor, meraný SPDR ETF (XLI), za posledný rok dosiahol zhruba úroveň S&P 500. XLI vykázal 12-mesačný koncový celkový výnos 25,9% oproti 26,9% S&P na základe čísel k 7. januáru 2020.

Nižšie preskúmame najlepšie tri akcie v priemyselnom sektore z hľadiska najlepšej hodnoty, najrýchlejšieho rastu výnosov a maximálnej dynamiky.

Priemyselné akcie s najlepšou hodnotou

Prinášame zoznam priemyselných akcií v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P/E) v sektore. Zisky možno akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf Johnson Controls International Plc, zdroj: GOOGLE

Johnson Controls International Plc (JCI:NYSE): Spoločnosť Johnson Controls so sídlom v Írsku je nadnárodný konglomerát, ktorý vyrába a predáva zariadenia HVAC, zabezpečuje automatizáciu budov, bezpečnosť, detekciu požiaru, batérie a ďalšie súvisiace produkty. Spoločnosť tiež ponúka systémy riadenia budov, správu energie a služby integrovaného riadenia budov. Spoločnosť Johnson Controls minulý štvrťrok oznámila, že finančný riaditeľ Brian Stief odchádza do dôchodku na konci roku 2020.2 Spoločnosť uviedla, že začne externé hľadanie nového finančného riaditeľa.

ročný graf American Airlines, zdroj: GOOGLE

American Airlines Group Inc (AAL:NASDAQ): American Airlines ponúka služby po celom svete, vrátane pravidelných leteckých dopravných služieb pre cestujúcich a náklad. Americké letecké spoločnosti vo svojej správe o výsledkoch za tretí kvartál 2019 oznámili, že príjmy pred zdanením a čistý príjem medziročne vzrástli o viac ako 15%.

ročný graf United Airlines Holdings Inc, zdroj: GOOGLE

United Airlines Holdings Inc (UAL:NASDAQ): United Airlines Holdings je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností ponúka letecké dopravné služby na celom svete pre cestujúcich aj náklad. V decembri spoločnosť United Airlines Holdings oznámila, že generálny riaditeľ Oscar Munoz  v máji 2020 odíde z pozície, pričom funkcie prezidenta sa ujme J. Scott Kirby.

Najrýchlejšie rastúce priemyselné akcie

Tu sú priemyselné akcie v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Flowserve Corp,

Flowserve Corp (FLS:NYSE) : Flowserve je návrhár, výrobca, distribútor a správca zariadení na správu priemyselných tokov. Spoločnosť ponúka čerpadlá, ventily a mechanické tesnenia predovšetkým pre rafinérske a potrubné segmenty ropy, chemického spracovania, výroby energie a úpravy vody. Spoločnosť Flowserve vykázala upravený zisk, ktorý sa medziročne zvýšil približne o 20% za posledný štvrťrok, ktorý sa skončil 30. septembra.

ročný graf W.W. Grainger, zdroj: GOOGLE

W.W. Grainger Inc. (GWW:NYSE): W.W. Grainger je distribútorom produktov údržby, opráv a prevádzky. Medzi produkty spoločnosti patria motory, zariadenia HVAC, osvetlenie, ručné a elektrické náradie, čerpadlá a elektrické zariadenia. V treťom kvartáli 2019, W.W. Grainger vykázal tržby 2,9 miliardy dolárov, medziročne o 4% viac.

ročný graf Equifax Inc, zdroj: GOOGLE

Equifax Inc (EFX:NYSE): Spoločnosť zaoberajúca sa správou informácií a spracovaním transakcií, Equifax, slúži okrem iného zákazníkom v oblasti finančných služieb, telekomunikácií a zdravotníctva. Spoločnosť Equifax vykázala v treťom kvartáli 2019 tržby vo výške 875,7 milióna dolárov, čo je medziročný nárast o 5%.

Priemyselné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o priemyselné akcie v S&P 500, ktoré zaznamenali najväčšiu cenovú zmenu za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Global Payments Inc, zdroj: GOOGLE

Global Payments Inc (GPN:NYSE) : Global Payments je poskytovateľom služieb platobnej technológie vrátane elektronického spracovania transakcií, informačných systémov a ďalších súvisiacich služieb. Spoločnosť nedávno oznámila zisk za tretí štvrťrok a vykázala upravené štvrťročné EPS o 1,70 dolárov a prevádzkovú maržu 15,7% v porovnaní s 26% pred rokom.

ročný graf Copart Inc, zdroj: GOOGLE

Copart Inc(CPRT:NASDAQ) : Copart je poskytovateľ online aukcií a remarketingových služieb pre zachránené vozidlá, ktoré sa predávajú primárne demontážnikom, prestaviteľom a predajcom ojazdených vozidiel s licenciou. Spoločnosť vykázala EPS vo výške 0,91 dolárov za fiškálny prvý štvrťrok 2020, čo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka predstavuje nárast o 93,6%.

ročný graf TransDigm Group, zdroj: GOOGLE

TransDigm Group Inc (TDG:NYSE) : TransDigm Group navrhuje, vyrába a dodáva skonštruované súčasti lietadiel pre použitie v komerčných a vojenských lietadlách. Spoločnosť vykázala zisk za fiškálny štvrtý štvrťrok, ktorý sa skončil 30. septembra, vrátane medziročného zvýšenia čistého predaja o 46,9%.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár