Najlepšie priemyselné akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Druhá časť

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti vyrábajúce stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj spoločnosti poskytujúce súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko spojené s ekonomikou a ich objem obchodov počas recesií často prudko klesá, hoci každý priemyselný podsektor si často vedie inak. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT:NYSE), Honeywell International Inc. (HON:NYSE) a 3M Co. (MMM:NYSE). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UAL:NASDAQ).

päťročný graf Industrial Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie reprezentované v Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI) podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 11,7% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 21,2% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie priemyselné akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce priemyselné akcie

Toto sú priemyselné akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Rockwell Automation, zdroj: GOOGLE

Rockwell Automation Inc. (ROK:NYSE) : Spoločnosť Rockwell Automation vyrába produkty priemyselnej automatizácie vrátane riadiacich systémov, senzorov, ovládacích zariadení motorov a ovládacích panelov. V štvrtom kvartáli fiškálneho roka 2020, ktorý sa skončil 30. septembra, zaznamenala spoločnosť Rockwell medziročný pokles celkových tržieb o 9,3%, zatiaľ čo čistý príjem vzrástol viac ako 32-násobne v porovnaní s štvrtým kvartálom fiškálneho roka 2019. Vyšší čistý príjem bol do značnej miery spôsobený úpravami reálnej hodnoty v súvislosti s investíciou do spoločnosti PTC Inc. (PTC:NYSDAQ) . Spoločnosť Rockwell kúpila v júni 2018 podiel v spoločnosti PTC, ktorá je výrobcom softvérových a počítačových programov (CAD), v hodnote 1 miliardy dolárov.

päťročný graf AGCO, zdroj: GOOGLE

AGCO Corp. (AGCO:NYSE) : AGCO vyrába a predáva poľnohospodársku techniku. Medzi produkty spoločnosti patria traktory, kombajny, postrekovače, zariadenie na krmoviny a náhradné diely.

päťročný graf HD Supply Holdings, zdroj: FOOL.com

HD Supply Holdings Inc. (HDS:NASDAQ) : HD Supply Holdings je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom dcérskych spoločností distribuuje produkty používané na opravy, prevádzku, údržbu, infraštruktúru a napájanie a špeciálne stavebné projekty. Spoločnosť HD Supply Holdings oznámila v polovici novembra, že uzavrela dohodu o kúpe spoločnosti The Home Depot Inc. (HD:NYSE). Spoločnosť Home Depot súhlasila s nadobudnutím všetkých nesplatených kmeňových akcií spoločnosti HD Supply za 56 dolárov na akciu v hotovosti. Očakáva sa, že transakcia bude dokončená do 31. januára 2021. Za 3. štvrťrok 2020 spoločnosť vykázala viac ako 12-násobný nárast čistého príjmu z medziročne rovnakého čistého predaja. Zisky v čistom príjme boli primárne spôsobené jednorazovým ziskom 1,5 miliardy dolárov v súvislosti s predajom spoločnosti Construction & Industrial.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár