Najlepšie priemyselné akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Tretia časť

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti vyrábajúce stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj spoločnosti poskytujúce súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko spojené s ekonomikou a ich objem obchodov počas recesií často prudko klesá, hoci každý priemyselný podsektor si často vedie inak. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT:NYSE), Honeywell International Inc. (HON:NYSE) a 3M Co. (MMM:NYSE). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UAL:NASDAQ).

päťročný graf Industrial Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie reprezentované v Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI) podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 11,7% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 21,2% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie priemyselné akcie s najvyššou dynamikou.

Priemyselné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Virgin Galactic Holdings, zdroj: GOOGLE

Virgin Galactic Holdings Inc. (SPCE:NYSE) : Virgin Galactic je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyvíja rakety a ďalšie vesmírne vozidlá. Spoločnosť predstavila zákazníkom počas celého testovacieho letu americkej spoločnosti Virgin Galactic, ktorý sa 12. decembra nedostal do vesmíru podľa plánu kvôli poruche počítača. V dôsledku poruchy sa sled zapaľovania nedokončil a raketový motor sa nespálil. Všetci piloti, materská loď a vesmírna loď bezpečne pristáli na kozmodróme Spaceport America v Novom Mexiku.

päťročný graf Generac Holdings, zdroj: GOOGLE

Generac Holdings Inc. (GNRC:NYSE) : Generac Holdings vyrába automatické, prenosné a stacionárne pohotovostné generátory na použitie v komerčných, priemyselných, bytových a telekomunikačných aplikáciách.

päťročný graf Trex, zdroj: GOOGLE

Trex Co. Inc. (TREX:NYSE) : Trex Co. je výrobcom drevených palubových výrobkov. Spoločnosť ponúka zákazníkom z celého sveta vonkajšie osvetlenie, palubovky, zábradlia a iné železiarenske ​​doplnky. Čistý príjem sa medziročne zvýšil o 1,7% a čistý predaj sa medziročne zvýšil o 19,0%. Čistý príjem znížil poplatok vo výške 6,5 milióna dolárov súvisiaci s rezervou spoločnosti Trex Residential na záruku súvisiacu s „odlupovaním“ niektorých jej výrobkov vyrobených pred rokom 2007. Spoločnosť uviedla, že dopyt po jej produktoch počas štvrťroka naďalej prevyšoval ponuku a že tržby v kalendárnom štvrtom štvrťroku môžu stúpnuť z 210 miliónov na 220 miliónov dolárov, čo je v strednom období asi o 30%.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár