Najlepšie priemyselné akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Prvá časť 

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti vyrábajúce stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj spoločnosti poskytujúce súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko spojené s ekonomikou a ich objem obchodov počas recesií často prudko klesá, hoci každý priemyselný podsektor si často vedie inak. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT:NYSE), Honeywell International Inc. (HON:NYSE) a 3M Co. (MMM:NYSE). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UAL:NASDAQ).

päťročný graf Industrial Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie reprezentované v Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI) podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 11,7% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 21,2% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie priemyselné akcie s najlepšou hodnotou.

Priemyselné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf HD Supply Holdings, zdroj: FOOL.com

HD Supply Holdings Inc. (HDS:NASDAQ) : HD Supply Holdings je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom dcérskych spoločností distribuuje produkty používané na opravy, prevádzku, údržbu, infraštruktúru a napájanie a špeciálne stavebné projekty. Spoločnosť HD Supply Holdings oznámila v polovici novembra, že uzavrela dohodu o kúpe spoločnosti The Home Depot Inc. (HD:NYSE). Spoločnosť Home Depot súhlasila s nadobudnutím všetkých nesplatených kmeňových akcií spoločnosti HD Supply za 56 dolárov na akciu v hotovosti. Očakáva sa, že transakcia bude dokončená do 31. januára 2021. Za 3. štvrťrok 2020 spoločnosť vykázala viac ako 12-násobný nárast čistého príjmu z medziročne rovnakého čistého predaja. Zisky v čistom príjme boli primárne spôsobené jednorazovým ziskom 1,5 miliardy dolárov v súvislosti s predajom spoločnosti Construction & Industrial.

päťročný graf Graftech International, zdroj: GOOGLE

GrafTech International Ltd. (EAF:NYSE) : GrafTech vyrába produkty na báze grafitu a uhlíka a ponúka s tým súvisiace služby. Medzi produkty spoločnosti patria grafitové elektródy, ropný ihlový koks a energetické riešenia na výrobu ocele, kremíkového kovu, elektroniky, hliníka a automobilových výrobkov.

päťročný graf Air Lease Corp., zdroj: GOOGLE

Air Lease Corp. (AL:NYSE) : Spoločnosť Air Lease sa zaoberá nákupom, predajom a lízingom komerčných lietadiel na celom svete.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár