Najlepšie priemyselné akcie pre tretí kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Priemysel Technológie

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti, ktoré vyrábajú stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj pri poskytovaní súvisiacich služieb. Tieto spoločnosti sú úzko spojené s hospodárstvom a ich objem podnikania sa počas recesií často zmenšuje, hoci každý priemyselný podsektor často pôsobí odlišne. Medzi známe spoločnosti v tejto skupine patria Caterpillar Inc. (CAT), Union Pacific Corp. (UNP) a 3M Co. (MMM). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti, ktoré poskytujú služby leteckej dopravy, ako je napríklad American Airlines Group Inc. (AAL). Priemyselné akcie, zastúpené v Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), dosiahli slabší výkon na širšom trhu s celkovým výnosom -11,1% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 vo výške 5,5% za posledných 12 mesiacov. Tieto trhové výsledky čísla a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 24. júnu.

Tu sú tri najlepšie priemyselné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Priemyselné akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o priemyselné akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Delta Air Lines Inc. (DAL:NYSE): Delta Air Lines ponúka leteckú dopravu a súvisiace služby pre zákazníkov, náklad a poštu. Spoločnosť vykázala čistú stratu vo výške 534 miliónov dolárov pri 18%-nom poklese výnosov za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020. Generálny riaditeľ Ed Bastian povedal, že v dôsledku pandémie koronavírusu spoločnosť očakáva pokles príjmov za druhý kvartál v porovnaní s 90% za rovnaké trojmesačné obdobie v roku 2019.

Johnson Controls International (JCI:NYSE): Johnson Controls poskytuje stavebné výrobky a technologické riešenia vrátane vzduchových systémov, správy budov, ovládacích prvkov HVAC, bezpečnostných a protipožiarnych riešení. Spoločnosť zaznamenala 58%-ný pokles čistého príjmu pri 6%-nom poklese čistého predaja v druhom kvartáli 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020. Spoločnosť Johnson Controls uviedla, že ruší svoje predtým vydané výhľady pre fiškálny rok 2020 z dôvodu neistého makro prostredia uprostred pandémie.

Alaska Air Group Inc. (ALK:NYSE): Alaska Air prevádzkuje a riadi viac ako 1 200 denných letov do 115 destinácií v USA, Mexiku, Kanade a Kostarike.

Najrýchlejšie rastúce priemyselné akcie

Jedná sa o priemyselné akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Masco Corp. (MAS:NYSE): Masco vyrába výrobky na vylepšenie domácnosti a stavebné výrobky, vrátane kohútikov, kuchynských a kúpeľňových skríň, architektonických náterov a hardvéru. Spoločnosť predáva svoje výrobky prostredníctvom hromadných obchodníkov, domácich centier, železiarstva a iných veľkoobchodných a maloobchodných predajní. Spoločnosť Masco vykázala v 1. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020, nárast čistého príjmu o 323,6% z čistého rastu tržieb o 4,5%.

General Electric Co. (GE:NYSE): General Electric predáva rozmanitú škálu technologických a finančných produktov a služieb. Ponúka letecké motory, výrobu energie, úpravu vody, domáce spotrebiče, priemyselné výrobky a obchodné a spotrebiteľské financovanie. Spoločnosť nedávno oznámila vymenovanie Johna Slatteryho do funkcie prezidenta a generálneho riaditeľa spoločnosti GE Aviation s účinnosťou od 13. júla. Slattery nahradí Davida Joyce, ktorý odchádza do dôchodku po 40 rokoch v spoločnosti.

Dover Corp. (DOV:NYSE): Dover vyrába priemyselné výrobky a zariadenia. Medzi produkty spoločnosti patria tlač, identifikácia, označovanie a kódovanie, manipulácia s odpadom, chladiace systémy, vitríny, priemyselné čerpadlá, výdajné stojany a ďalšie.

Priemyselné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o priemyselné akcie, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Old Dominion Freight Lines Inc. (ODFL:NASDAQ): Old Dominion Freight Lines je motorový dopravca, ktorý prepravuje zásielky rôznych druhov tovaru a komodít. Spoločnosť slúži regionálnym trhom v USA.

J.B. Hunt Transport Services Inc. (JBHT:NASDAQ): J.B. Hunt je spoločnosť poskytujúca služby v oblasti dopravy, ktorá ponúka správu logistiky, nákladnú dopravu, skladovanie, špedíciu, náklad, skladovanie, dopravu, správu dodávateľského reťazca a distribučné služby.

Fastenal Co. (FAST:NASDAQ): Fastenal poskytuje priemyselné a stavebné dodávky prostredníctvom veľkoobchodných aj maloobchodných kanálov a slúži zákazníkom po celom svete. Spoločnosť vykázala nárast čistého zisku o 4,4% z čistého rastu tržieb o 4,4% za prvý kvartál 2020 končiaci 31. marca 2020.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár