Najlepšie priemyselné akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Tretia časť

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti, ktoré vyrábajú stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj poskytujú súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko späté s ekonomikou a ich objem obchodov počas recesií často prudko klesá, hoci každý priemyselný subsektor má často odlišné výkony. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT:NYSE), Honeywell International Inc. (HON:NYSE) a 3M Co. (MMM). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UAL:NASDAQ).

päťročný graf Industrial Select Sector, zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie, reprezentované v Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), výrazne zaostávali za širším trhom a poskytli investorom celkový výnos 0,5% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 13,4% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie priemyselné akcie s najvyššou dynamikou.

Priemyselné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o priemyselné akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

dvojročný graf Vertiv Holdings Co., zdroj: GOOGLE

Vertiv Holdings Co. (VRT:NYSE) : Vertiv Holdings je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom dcérskych spoločností poskytuje elektroenergetické zariadenia, stojany a kryty, tepelný manažment a súvisiace nástroje a služby. Medzi klientov spoločnosti patria dátové centrá, obchodné a priemyselné priestory a komunikačné siete. V 2. štvrťroku 2020 spoločnosť Vertiv vykázala medziročný pokles čistých tržieb o 11,3%, a to predovšetkým v dôsledku pandémie COVID-19 a ďalších prevádzkových faktorov. Napriek tomu nižšie úrokové náklady a prevádzkové náklady jej pomohli vykázať čistý príjem 26,2 milióna dolárov v porovnaní so stratou pred rokom.

päťročný graf Generac Holdings Inc., zdroj: GOOGLE

Generac Holdings Inc. (GNRC:NYSE) : Generac Holdings vyrába automatické, prenosné a stacionárne pohotovostné generátory. Tieto produkty sú určené na použitie v komerčných, priemyselných, bytových a telekomunikačných aplikáciách. Spoločnosť v auguste oznámila plány na pridanie nových produktov do svojej produktovej rady PWRcell, vďaka čomu by sa spoločnosť Generac stala prvou spoločnosťou, ktorá poskytuje inteligentne riadené solárne záložné napájanie pre celý dom. Príchod produktov týchto je naplánovaný na koniec roka 2020.

päťročný graf FedEx, zdroj: GOOGLE

FedEx Corp. (FDX:NYSE) : FedEx využíva integrovanú globálnu sieť na doručovanie balíkov a nákladov po celom svete. Spoločnosť ponúka expresné doručenie, nákladnú dopravu s menšou ako nákladnou hmotou (LTL), pozemné dodávky, služby riadenia dodávateľského reťazca a množstvo ďalších služieb.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár