Najlepšie priemyselné akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Druhá časť

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti vyrábajúce stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj spoločnosti poskytujúce súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko spojené s ekonomikou a ich objem obchodov počas recesií často prudko klesá, hoci každý priemyselný podsektor si často vedie inak. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT:NYSE), Honeywell International Inc. (HON:NYSE) a 3M Co. (MMM:NYSE). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UAL:NASDAQ).

päťročný graf Industrial Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie reprezentované Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 75,9% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 66,1% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie priemyselné akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce priemyselné akcie

Toto sú priemyselné akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce tržby ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Dividendový výnos: 4,22%

päťročný graf Ingersoll Rand, zdroj. GOOGLE

Ingersoll Rand Inc. (IR:NYSE) : Ingersoll Rand je spoločnosť zaoberajúca sa priemyselnými strojmi, ktorá slúži širokému spektru priemyselných odvetví. Vyrába produkty vrátane vákuových zariadení, elektrického náradia, zdvíhacích zariadení, nízkorýchlostných vozidiel pre spotrebiteľov a náhradných dielov pre oblasti ako lekárske, laboratórne a priemyselné výrobné trhy.

Dividendový výnos: 0,82%

päťročný graf Equifax, zdroj: GOOGLE

Equifax Inc. (EFX:NYSE) : Spoločnosť Equifax Inc., jedna z troch hlavných amerických agentúr na správu spotrebiteľských úverov v USA, je dátová a analytická spoločnosť. Spoločnosť Equifax poskytuje služby priameho marketingu a spracovania transakcií s klientmi v oblasti finančných služieb, maloobchodu, telekomunikácií, verejných služieb, zdravotníctva a ďalších sektorov. Spoločnosť Equifax 24. marca oznámila, že ukončila akvizíciu spoločnosti i2verify, poskytovateľa overovania príjmu a zamestnania. Akvizícia rozširuje možnosti aizovaného overovania spoločnosti Equifax a posilňuje jej jednotku Workforce Solutions. Podmienky akvizície neboli zverejnené.

päťročný graf Amerco, zdroj: GOOGLE

Amerco Inc. (UHAL:NASDAQ) : AMERCO je diverzifikovaná holdingová spoločnosť. Vlastní spoločnosť U-Haul, ktorá ponúka prenájom nákladných automobilov, prívesov a skladovacích priestorov. Spoločnosť tiež ponúka majetkové, úrazové a životné poistenie a súvisiace produkty prostredníctvom niekoľkých dcérskych spoločností.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár