Najlepšie priemyselné akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Tretia časť

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti vyrábajúce stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj spoločnosti poskytujúce súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko spojené s ekonomikou a ich objem obchodov počas recesií často prudko klesá, hoci každý priemyselný podsektor si často vedie inak. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT:NYSE), Honeywell International Inc. (HON:NYSE) a 3M Co. (MMM:NYSE). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UAL:NASDAQ).

päťročný graf Industrial Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie reprezentované Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 75,9% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 66,1% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie priemyselné akcie s najvyššou dynamikou.

Priemyselné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf United Rentals, zdroj:GOOGLE

United Rentals Inc. (URI:NYSE) : Spoločnosť United Rentals poskytuje prostredníctvom dcérskej spoločnosti služby spojené s prenájmom vybavenia. Slúži priemyselným a komerčným zákazníkom, stavebnému priemyslu, jednotlivcom a majiteľom domov.

päťročný graf Generac Holdings, zdroj: GOOGLE

Generac Holdings Inc. (GNRC:NYSE) : Generac Holdings vyrába aické, prenosné a stacionárne pohotovostné generátory na použitie v komerčných, priemyselných, bytových a telekomunikačných aplikáciách. Spoločnosť Generac zaznamenala prudký nárast predaja generátorov, pretože milióny ľudí, ktorí sa počas pandémie ukrývajú a pracujú doma, čoraz viac požadujú nepretržitú energiu uprostred búrok, hurikánov a iných porúch. Spoločnosť zaznamenala medziročný nárast čistého príjmu a čistého zisku o 78,7% a 28,8% v uvedenom poradí v roku 2020.

ročný graf Carries Global, zdroj: GOOGLE

Carrier Global Corp. (CARR:NYSE) : Spoločnosť Carrier Global predáva vykurovacie, klimatizačné a chladiace výrobky a súvisiace služby. 16. marca spoločnosť oznámila, že uzavrie partnerstvo s distribučnou spoločnosťou pre vzduchotechniku, klimatizáciu a klimatizáciu Watsco Inc. (WSO) a vytvorí spoločný podnik na získanie spoločnosti Temperature Equipment Corporation. Spoločnosť Temperature Equipment Corporation je najväčším distribútorom výrobkov Carrier na Stredozápade. Na základe dohody bude Carrier vlastniť 20% podniku a Watsco 80%.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár