Najlepšie priemyselné akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Prvá časť 

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti vyrábajúce stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj spoločnosti poskytujúce súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko spojené s ekonomikou a ich objem obchodov počas recesií často prudko klesá, hoci každý priemyselný podsektor si často vedie inak. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT:NYSE), Honeywell International Inc. (HON:NYSE) a 3M Co. (MMM:NYSE). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UAL:NASDAQ).

päťročný graf Industrial Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie reprezentované Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 75,9% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 66,1% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie priemyselné akcie s najlepšou hodnotou.

Priemyselné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Dividendový výnos: 0,33%

trojročný graf GrafTech International, zdroj: GOOGLE

GrafTech International Ltd. (EAF:NYSE) : GrafTech vyrába produkty na báze grafitu a uhlíka a ponúka s tým súvisiace služby. Medzi produkty spoločnosti patria grafitové elektródy, petrolejový koks a energetické riešenia na výrobu ocele, kremíkového kovu, elektroniky, hliníka a automobilových výrobkov.

Dividendový výnos: 1,32%

päťročný graf Air Lease, zdroj: GOOGLE

Air Lease Corp. (AL:NYSE) : Air Lease kupuje, predáva a prenajíma komerčné lietadlá. Spoločnosť ponúka služby zákazníkom leteckých spoločností na celom svete.

Dividendový výnos: 2,19%

päťročný graf Huntington Ingalls Industries, zdroj: GOOGLE

Huntington Ingalls Industries Inc. (HII:NYSE) : Huntington Ingalls je spoločnosť zameraná na stavbu lodí. Navrhuje, stavia a udržiava jadrové a nejadrové lode pre americké námorníctvo a pobrežnú stráž. 12. marca spoločnosť oznámila, že je jednou z 11 spoločností vybraných na poskytovanie vývojových, technických a ďalších služieb pre spravodajské, sledovacie a prieskumné stredisko námorného informačného strediska Tichého oceánu. Celková hodnota zákazky je až 250 miliónov dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár