Najlepšie priemyselné akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Prvá časť 

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti vyrábajúce stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj spoločnosti poskytujúce s tým súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko spojené s ekonomikou a ich objem obchodov počas recesií často prudko klesá, hoci každý priemyselný podsektor si často vedie inak. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT:NYSE), Honeywell International Inc. (HON:NYSE) a 3M Co. (MMM:NYSE). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UAL:NASDAQ).

päťročný graf Industrial Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie, reprezentované Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 8,5% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 19,5% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie priemyselné akcie s najlepšou hodnotou.

Priemyselné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

trojročný graf GrafTech International, zdroj: GOOGLE

GrafTech International Ltd. (EAF:NYSE) : GrafTech vyrába výrobky na báze grafitu a uhlíka a ponúka súvisiace služby. Medzi produkty spoločnosti patria grafitové elektródy, ropný ihlový koks a energetické riešenia na výrobu ocele, kremíkového kovu, elektroniky, hliníka a automobilových výrobkov.

Dividendový výnos: 1,35%

päťročný graf Air Lease, zdroj: GOOGLE

Air Lease Corp. (AL:NYSE) : Spoločnosť Air Lease sa zaoberá nákupom, predajom a lízingom komerčných lietadiel na celom svete. V 4. štvrťroku 2020 spoločnosť Air Lease uviedla, že dodala 10 nových lietadiel z nových objednávok. Investície spoločnosti do lietadiel v tomto štvrťroku predstavovali zhruba 1,1 miliardy dolárov a jej flotila k 31. decembru pozostávala z 332 vlastnených lietadiel a 81 prevádzkovaných lietadiel.

Dividendový výnos: 1,04%

päťročný graf Masco, zdroj: GOOGLE

Masco Corp. (MAS:NYSE) : Masco je výrobca a maloobchodník s domácimi potrebami a stavebnými výrobkami. Spoločnosť predáva faucety, skrinky, architektonické povrchové úpravy, železiarske výrobky a podobné výrobky. Výrobky Masco sa predávajú prostredníctvom domácich centier, železiarstiev, veľkoobchodov a maloobchodov. V decembri spoločnosť oznámila štvrťročnú dividendu vo výške 0,14 dolárov na jednu akciu, ktorá bola splatná 8. februára 2021.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár