Najlepšie priemyselné akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Tretia časť

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti vyrábajúce stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj spoločnosti poskytujúce s tým súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko spojené s ekonomikou a ich objem obchodov počas recesií často prudko klesá, hoci každý priemyselný podsektor si často vedie inak. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT:NYSE), Honeywell International Inc. (HON:NYSE) a 3M Co. (MMM:NYSE). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UAL:NASDAQ).

päťročný graf Industrial Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie, reprezentované Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 8,5% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 19,5% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie priemyselné akcie s najvyššou dynamikou.

Priemyselné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Generac Holdings, zdroj: GOOGLE

Generac Holdings Inc. (GNRC:NYSE) : Generac Holdings vyrába aické, prenosné a stacionárne pohotovostné generátory na použitie v komerčných, priemyselných, bytových a telekomunikačných aplikáciách.

päťročný graf Axon Enterprise, zdroj: GOOGLE

Axon Enterprise Inc. (AXON:NASDAQ) : Spoločnosť Axon Enterprise vytvára a vyrába bezpečnostné systémy pre aplikácie v oblasti presadzovania práva, armády a sebaobrany. Spoločnosť slúži zákazníkom z celého sveta. Spoločnosť 15. januára oznámila, že policajné oddelenie v Los Angeles obnovilo 5-ročný kontrakt so spoločnosťou Axon a zakúpilo ďalších 5 260 energetických zbraní TASER 7 a 355 kamier Axon Body 3. Touto dohodou má LAPD najväčšie nasadenie energetických zbraní v USA s celkovým počtom 7 530 energetických zbraní TASER 7 a 7 355 kamerami Axon Body.

trojročný gtraf Virgin Galactic Holdings, zdroj: GOOGLE

Virgin Galactic Holdings Inc. (SPCE:NASDAQ) : Virgin Galactic je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyvíja rakety a ďalšie vesmírne vozidlá. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom v USA. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár