Najlepšie priemyselné akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Druhá časť

Priemyselný sektor zahŕňa spoločnosti vyrábajúce stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú v stavebníctve a výrobe, ako aj spoločnosti poskytujúce s tým súvisiace služby. Tieto spoločnosti sú úzko spojené s ekonomikou a ich objem obchodov počas recesií často prudko klesá, hoci každý priemyselný podsektor si často vedie inak. Medzi známe spoločnosti patrí Lockheed Martin Corp. (LMT:NYSE), Honeywell International Inc. (HON:NYSE) a 3M Co. (MMM:NYSE). Medzi priemyselné odvetvia patria aj spoločnosti poskytujúce služby leteckej dopravy, ako napríklad United Airlines Holdings Inc. (UAL:NASDAQ).

päťročný graf Industrial Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie, reprezentované Industrial Select Sector SPDR ETF (XLI), podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 8,5% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 19,5% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie priemyselné akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce priemyselné akcie

Toto sú priemyselné akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Dividendový výnos: 1,73%

päťročný graf Rockwell Automation, zdroj: GOOGLE

Rockwell Automation Inc. (ROK:NYSE) : Spoločnosť Rockwell Automation vyrába produkty priemyselnej automatizácie vrátane riadiacich systémov, senzorov, ovládacích zariadení motorov a ovládacích panelov.

päťročný graf AGCO, zdroj: GOOGLE

AGCO Corp. (AGCO:NYSE) : AGCO vyrába a predáva poľnohospodársku techniku. Medzi produkty spoločnosti patria traktory, kombajny, postrekovače, zariadenie na krmoviny a náhradné diely.

päťročný graf Verisk Analytics, zdroj: GOOGLE

Verisk Analytics Inc. (VRSK:NASDAQ) : Verisk Analytics je spoločnosť zameraná na hodnotenie a rozhodovanie rizík. Verisk poskytuje dátové, štatistické a poistno-matematické služby popri programoch poistných zmlúv, upisovacích službách a nástrojoch integrity ratingu. Spoločnosť poskytuje svoje služby klientom v oblasti nehnuteľností, nehôd a hypoték. Za 3. štvrťrok 2020 spoločnosť Verisk vykázala medziročný nárast čistého príjmu o 464,7% pri medziročnom zvýšení výnosov o 7,7%. Čistý príjem bol posilnený silou jej poisťovacieho podnikania, poklesom nákladov spojených s akvizíciou a rezervou na spory vo výške 125 miliónov dolárov zaznamenanou v 3. štvrťroku 2019. Počas tohto štvrťroku spoločnosť uviedla, že sa aktívne podieľa na aktívnom investovaní svojich hotovostných tokov späť do vysokého rastu a na vysokej návratnosti kapitálových príležitostí. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár