Najlepšie priemyselné akcie za november 2019

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Technológie

Priemyselný sektor je tvorený spoločnosťami, ktoré vyrábajú a predávajú stroje, zariadenia a spotrebný materiál, ktoré sa používajú na výrobu iného tovaru, ktorý sa väčšinou predáva spotrebiteľom. Medzi známe spoločnosti v tomto sektore patria Boeing Co. (BA), Honeywell International Inc. (HON) a Caterpillar Inc. (CAT).

Industrial select selector SPDR ETF (XLI) jemne prekonal S&P 500 za posledný rok a vykázal ročný výnos 17,3%, zatiaľ čo S&P vykázal 15,6%.

ročný graf SPDR ETF (XLI), zdroj: GOOGLE

Priemyselné akcie s najlepšou hodnotou

Prinášame zoznam priemyselných akcií v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena/zisk (P/E) v tomto odvetví. Zisky možno akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätných odkupov, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf JOHNSON CONTROLS INT., zdroj:GOOGLE

Johnson Controls International Plc (JCI:NYSE): Johnson Controls so sídlom v Írsku je nadnárodný konglomerát, ktorý vyrába a predáva zariadenia HVAC, zabezpečuje aizáciu budov, bezpečnosť, detekciu požiaru, batérie a ďalšie súvisiace produkty. Spoločnosť tiež ponúka systémy riadenia budov, správu energie a služby integrovaného riadenia budov. Spoločnosť Johnson Controls minulý týždeň oznámila, že finančný riaditeľ Brian Stief odchádza do dôchodku na konci roku 2020. Spoločnosť uviedla, že začne externé hľadanie nového finančného riaditeľa.

ročný graf DELTA AIRLINES, zdroj: GOOGLE

Delta Air Lines Inc (DAL:NYSE): Delta slúži zákazníkom po celom svete a zabezpečuje pravidelnú leteckú prepravu cestujúcich, nákladu a pošty. Spoločnosť tiež ponúka informácie o stave letu, rezervácie, vybavovanie batožiny a ďalšie súvisiace služby.

ročný graf AMERICAN AIRLINES, zdroj: GOOGLE

American Airlines Group Inc (AAL:NASDAQ): American Airlines ponúka letecké služby na celom svete, vrátane pravidelných leteckých dopravných služieb pre cestujúcich a náklad.

Priemyselné  akcie s najrýchlejším rastom výnosov

V ďalšom zozname sú priemyselné akcie S&P 500 s najvyšším medziročným  výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf WW GRAINGER INC., zdroj: GOOGLE

W.W. Grainger Inc (GWW:NYSE): spoločnosť je distribútorom produktov údržby, opráv a prevádzky. Medzi produkty spoločnosti patria motory, zariadenia HVAC, osvetlenie, ručné a elektrické náradie, čerpadlá a elektrické zariadenia.

ročný graf NIELSEN HOLDINGS PLC, zdroj: GOOGLE

Nielsen Holdings Plc (NLSN:NYSE): Nielsen poskytuje služby v oblasti zberu a analýzy údajov o globálnom marketingu vrátane analýzy dopytu, vývoja produktov, merania predaja, stratégií podpory cien a obchodu a služieb uvedenia produktov na trh. Nielsen pod tlakom aktivistického investora Elliot Management Corp. oznámila, že plánuje rozbehnúť svoj obchodný segment, ktorý sleduje preferencie spotrebiteľov. Výsledkom tohto spinoffu budú dve samostatné verejné spoločnosti, z ktorých jedna sa zameriava na globálne médiá a druhá na podnikanie spoločnosti Nielsen v oblasti pripojenia.

ročný graf FLOWSERVE CORP., zdroj: GOOGLE

Flowserve Corp (FLS:NYSE): Flowserve je návrhár, výrobca, distribútor a správca zariadení na správu priemyselných tokov. Spoločnosť ponúka čerpadlá, ventily a mechanické tesnenia predovšetkým pre rafinérske a potrubné segmenty ropy, chemického spracovania, výroby energie a úpravy vody.

Priemyselné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o priemyselné akcie v S&P 500, ktoré mali najväčšiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

ročný graf KLA CORP.: zdroj: GOOGLE

KLA Corp (KLAC:NASDAQ): KLA ponúka riadenie procesov a riešenia riadenia výnosov pre polovodiče a súvisiace odvetvia nanoelektroniky. Spoločnosť poskytuje povrchové profilovače, nano-mechanické testery, čipy a riešenia na montáž polovodičov.

ročný graf LAM RESEARCH CORP., zdroj: GOOGLE

Lam Research Corp (LRCX:NASDAQ): Spoločnosť Lam Research vyrába a poskytuje služby v oblasti polovodičov, ktoré sa používajú pri výrobe integrovaných obvodov.

ročný graf ADVANCED MICRO DEVICES INC., zdroj: GOOGLE

Advanced Micro Devices Inc (AMD:NASDQ): Spoločnosť Advanced Micro Devices vyrába polovodičové výrobky vrátane mikroprocesorov, zabudovaných mikroprocesorov a čipových súprav. Spoločnosť tiež ponúka grafické, video a multimediálne produkty.

Zdroj: investopedia

Ohodnoť článok

Pridaj komentár